Génius Zdeněk Svěrák

Kód: 9042144

Úplný název:

Génius Zdeněk Svěrák (Čermáková Dana):

Autor a popis:

Čermáková Dana, Imagination of people, 192 stran, jazyk - CZ, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
68 Kč (99 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kdo nezná Svěráka, není Čech, dal by se parafrázovat známý slogan. Zdeněk Svěrák je pojem, instituce, celonárodní poklad, symbol českého národa a češství…
Kolik jen přídomků za třiasedmdesát let svého nesmírně plodného života dostal! Většina z nás ho "bere", mnozí ho obdivují a milují, protože i přes úspěchy, kterých dosáhl jako divadelník, scénárista, textař či herec, zůstal skromný, nenápadný, nearogantní, nevyvyšující se, zkrátka normální. A přitom ty úspěchy nejsou ledajaké! Stačí připomenout Zlatý glóbus a Oscara za scénář k filmu Kolja.
Má neopakovatelné charisma jako inteligentní, moudrý a osvícený muž, má úžasný dar ukazovat neuvěřitelnou bohatost českého jazyka. Je nedostižný ve slovních hříčkách, dvojsmyslech, připodobněních a přirovnáních, které vystihují naši národní povahu, mentalitu, současnost vycházející z minulosti, zkrátka ono často přehlížené a mnohými dokonce potlačované "češství". Přitom ovšem zůstává hravý, lehký, úsměvný a schopný dělat si legraci z vážných témat. Jeho humor prezentovaný víc jak čtyřicet let na prknech Divadla Járy Cimrmana je nenapodobitelný, jemný, laskavý a neubližující.
Zdeněk Svěrák je zkrátka velmi milý, lidský, dobrý a velmi tvůrčí člověk, o němž je radost psát. Kniha ho přibližuje ve všech jeho "podobách", tedy jako scénáristu, textaře, spisovatele, herce i velkého humanistu s bohatou charitativní činností.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Génius Zdeněk Svěrák do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Génius Zdeněk Svěrák.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Génius Zdeněk Svěrák (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Génius Zdeněk Svěrák bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Génius Zdeněk Svěrák doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie