Geografie a mýty v Dionysiakách Nonna z Panopole

Kód: 8681896

Úplný název:

Geografie a mýty v Dionysiakách Nonna z Panopole (Dostálová Růžena):

Autor a popis:

Dostálová Růžena, Pavel Mervart, 208 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
183 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.11.2017 dopoledne. 
 

Stál-li epik Homér v 8. století př. n. l. u počátků řecké a vlastně i evropské literatury, stojí v 5. století n. l. na jejím konci epik Nonnos z Panopole píšící stále týmž jazykem i metrem a nacházející inspiraci v obrovském pokladu řeckého bájesloví. O Nonnovi - stejně jako o řadě autorů této epochy - nelze s jistotou říci, zda byl pohan, či křesťan. Tento fakt ještě umocňoval obdiv k jeho dílu i jeho zatracování. V předkládané monografii jsou Nonnova Dionysiaka, zřejmě nejrozsáhlejší epické dílo pozdní antiky, poprvé zkoumána z hlediska úlohy, již v něm hrají geografické a mytické pasáže. Prof. Růžena Dostálová (1924) patří k předním českým byzantologům, přednáší novořecký jazyk a literaturu na FF UK v Praze a FF MU v Brně. Kromě řady překladů z antické, byzantské a novořecké literatury je autorkou knih Byzantská vzdělanost (1990, 2003), Antická mystéria (s R. Hoškem, 1997) ad. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Geografie a mýty v Dionysiakách Nonna z Panopole do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Geografie a mýty v Dionysiakách Nonna z Panopole.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Geografie a mýty v Dionysiakách Nonna z Panopole (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Geografie a mýty v Dionysiakách Nonna z Panopole bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Geografie a mýty v Dionysiakách Nonna z Panopole doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Geografie a mýty v Dionysiakách Nonna z Panopole