Gladiátoři krutá podívaná ve starověkém Římě

Kód: 7429031

Úplný název:

Gladiátoři krutá podívaná ve starověkém Římě (Dungle Roger): Krutá podívaná ve starovekém Ríme

Autor a popis:

Dunkle Roger, Vyšehrad, 336 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
119 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha autora Rogera Dunklea Gladiátoři, spojující hlubokou erudici s poutavým líčením, dokáže čtenáře přitáhnout a držet v napětí podobně jako kdysi samotná gladiátorská představení.

Gladiátor, postava obestřená romantickou aurou, symbol nezlomné statečnosti, odporu proti přesile, boje do posledního dechu… Romantizovaný obraz gladiátorů, nejen toho nejznámějšího – Spartaka, ale i mnoha jeho často bezejmenných spolubojovníků, se hluboce vryl do kulturního povědomí moderního člověka. Jací však byli skuteční gladiátoři, otroci bojující v prachu arén starověkého Říma o svůj život?

Roger Dunkle, profesor klasických studií na Brooklyn College v New Yorku, zkoumá svět gladiátorů a gladiátorského zápasu z mnoha hledisek, od kořenů gladiátorských her v tradici pohřebních rituálů starověkého světa až po obraz gladiátora ve filmu. Největší pozornosti se však dostává gladiátorskému zápasu jako takovému. Výuka gladiátorů ve školách či spíše výcvikových střediscích, jejich každodenní život, způsoby a techniky boje v aréně, průběh a organizace her, osud vítězů i poražených, to vše najdeme v knize popsáno s bohatstvím detailů a s řadou ilustrací. Stranou nezůstává ani nejproslulejší z dějišť gladiátorského zápasu, římské Koloseum.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Gladiátoři krutá podívaná ve starověkém Římě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Gladiátoři krutá podívaná ve starověkém Římě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Gladiátoři krutá podívaná ve starověkém Římě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Gladiátoři krutá podívaná ve starověkém Římě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Gladiátoři krutá podívaná ve starověkém Římě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Gladiátoři krutá podívaná ve starověkém Římě