Globalizovaný Západ

Kód: 7260265

Úplný název:

Globalizovaný Západ (Juvin Hervé, Lipovetsky Gilles): Polemika o planetární kulture

Autor a popis:

Juvin Hervé, Prostor, 232 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
204 Kč (280 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha je konfrontací dvou stanovisek k tématu globalizace. V první části, nazvané Vláda hyperkultury: kosmopolitismus a západní civilizace, filozof a sociolog Gilles Lipovetsky podrobně mapuje fenomén globalizace, který datuje od zhroucení sovětského impéria. Jeho esej lze chápat jako takřka úplný výčet rysů tohoto jevu, přičemž formuluje jak jeho pozitivní, tak negativní stránky.

Francouzský ekonom a esejista Hervé Juvin v druhém příspěvku Kultura a globalizace představuje odlišný přístup a takřka výhradně vidí zápornou stránku globalizačního procesu. Jde mu o obranu civilizace, které je součástí. Neupadá přitom do nacionalistického extrému ani eurocentristické přezíravosti. Celý jeho text je apologií kultury, a to nejen vlastní, ale i všech ostatních, před komerčním a ideologickým zhloupnutím. Formuluje při tom stanoviska, která nejsou v souladu ani s politickou korektností, ani s ideologií lidských práv.

Třetí část obsahuje přímou polemiku obou autorů. Tam, kde Lipovetsky obezřetně váží pro a proti, Juvin se zaujetím hájí jednoznačnost. Dochází zde k vyjasnění obou stanovisek a vychází při tom najevo, jak důležité je brát v potaz i fakta, která unikají běžnému mediálnímu zpravodajství.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Globalizovaný Západ do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Globalizovaný Západ.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Globalizovaný Západ (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Globalizovaný Západ bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Globalizovaný Západ doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu