Audio CD: Gold Edition 5 - Stravinskij - Petruška, Svěcení jara -CD

Kód: 5366520

Úplný název:

Audio CD: Gold Edition 5 - Stravinskij - Petruška, Svěcení jara -CD (Stravinskij Igor):

Autor a popis:

Stravinskij Igor, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - CZ, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
127 Kč (158 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Karel Ančerl (1908-1973) byl vedle Václava Talicha největším českým dirigentem 20. století. Drtivou většinu svých nahrávek realizoval u firmy Supraphon a protože se blíží 30. výročí jeho úmrtí, rozhodla se firma uctít jeho památku velkou řadou reedic jeho snímků nazvanou Ančerl Gold Series. Titulů bude celkem 42, všechny projdou náročnou úpravou ve zvukovém studiu a budou vybveny profesionální hudební dokumentací, zasvěcenými historickými a estetickými studiemi a bohatou fotodokumentací. Ančerlova kariéra je spojena s orchestrem České filharmonie, s níž spolupracoval od roku 1950 osmnáct let. Aniž bychom sebeméně podcenili obrovské umělecké zásluhy Václava Talicha a Rafaela Kubelíka o vytvoření interpretačního slohu České filharmonie, můžeme říci, že Karel Ančerl byl prvním českým dirigentem světové pověsti a že svůj orchestr přivedl k suverénní virtuozitě a světové proslulosti. Jeho umělecké výkony byly syntézou uvážené koncepce a minuciézní práce s detaily, byly založeny na dokonalé znalosti partiturya schopnosti vystihnout její architekturu, na vytříbeném slohovém cítění, velké zvukové představivosti a v neposlední řadě i na dokonale srozumitelném dirigentském gestu. Ančerl dovedl svůj orchestr přesvědčit o správnosti své koncepce, což je snad nejdůležitější podmínka uměleckého úspěchu v tomto oboru. Za Ančerlova působení kariéry došlo také k převratnému technickému zdokonalení techniky hudebního záznamu vynálezem dlouhohrající desky a s tím souvisejícímu ohromnému rozšíření nahrávací činnosti orchestru. Ančerlovy muzikantsky inspirované nahrávky se záhy dočkaly i ocenění prestižními mezinárodními gramofonovými cenami a v moderních reedicích na CD oslňují stále svou technickou dokonalostí a nádhernou zvukovostí. První šestice řady Ančerl-Gold usiluje o maximální dramaturgickou vyváženost a zároveň reprezentativnost: vedle atraktivních titulů české hudby (Dvořák, Smetana) jsou tu zastoupeny skvosty německé a ruské romantiky (Mendelssohn, Bruch, Musorgskij, Korsakov) a symfonické hudby vzniklé na přelomu století a akcentující výraznou zvukovost (Stravinskij, Mahler, Strauss). Slogan: Největší monografická řada v historii Supraphonu odstartovala!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Gold Edition 5 - Stravinskij - Petruška, Svěcení jara -CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Gold Edition 5 - Stravinskij - Petruška, Svěcení jara -CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Gold Edition 5 - Stravinskij - Petruška, Svěcení jara -CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Gold Edition 5 - Stravinskij - Petruška, Svěcení jara -CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Gold Edition 5 - Stravinskij - Petruška, Svěcení jara -CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Gold Edition 5 - Stravinskij - Petruška, Svěcení jara -CD