Graf Zeppelin - Neznámý gigant, který nikdy nebojoval

Kód: 7376465

Úplný název:

Graf Zeppelin - Neznámý gigant, který nikdy nebojoval (Junek Filip): Neznámý gigant, který nikdy nebojoval

Autor a popis:

Junek Filip, Olympia, 158 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
143 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.2.2018 dopoledne. 
 

Druhá světová válka byla kromě smrti a nelidského přístupu k lidem také ve znamení lidského vědeckého pokroku. Žádný jiný konflikt nepřinesl takový pokrok ve válečných technologiích, počínaje novými druhy munice a konče raketami země-země. Mezi těmito zbraněmi mají své místo také letadlové lodě, které poprvé od jejich vzniku našly větší uplatnění až v tomto konfliktu. Nejznámější se staly letadlové lodě Japonců a Američanů, které se spolu utkaly v ostrých konfliktech v Tichém oceánu. Co ale ví málokdo je, že pozadu nehodlali být ani Němci. I oni začali stavět svoji letadlovou loď, kterou symbolicky pojmenovali po plynem naplněném obru z dávné éry – Graf Zeppelin. I oni vyvíjeli pro tuto loď letadla se sklápěcími křídly. Jenomže tak jako u dalších projektů chyběla vůle i čas tento kolos zcela dokončit. Graf Zeppelin se tak stal bezvýznamnou rekvizitou a ukázkou moci, kterou Němci ve skutečnosti vůbec neměli.
Ojedinělé téma vychází z autorova dlouhodobého průzkumu v zahraniční literatuře a archivech. Je doplněna řadou fotografií a mapových prvků, stejně jako srovnávacími tabulkami a reáliemi o nacistickém námořnictvu.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Graf Zeppelin - Neznámý gigant, který nikdy nebojoval do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Graf Zeppelin - Neznámý gigant, který nikdy nebojoval.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Graf Zeppelin - Neznámý gigant, který nikdy nebojoval (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Graf Zeppelin - Neznámý gigant, který nikdy nebojoval bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Graf Zeppelin - Neznámý gigant, který nikdy nebojoval doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Vojenské zbraně

 
Knihkupectví / Military / Vojenské zbraně / Graf Zeppelin - Neznámý gigant, který nikdy nebojoval