Granum sinapis - Zpěv hořčičného zrnka o překrásném božství

Kód: 7319127

Úplný název:

Granum sinapis - Zpěv hořčičného zrnka o překrásném božství (Eckhart Mistr):

Autor a popis:

Eckhart Mistr, H+H, 102 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
246 Kč (345 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.3.2018 dopoledne. 
 

Granum sinapis, zrnko hořčičné, bylo odedávna symbolem mystické teologie. Báseň o osmi strofách téhož názvu je připisována hodnostáři dominikánského řádu, teologovi a kazateli Mistru Eckhartovi (cca 1260-1328), třebaže jeho autorství je sporné a nebylo jednoznačně prokázáno ani vyvráceno. Zpěv hořčičného zrnka o překrásném božství doprovází podrobný latinský komentář rozebírající jednotlivé verše i slova básně, jehož autorem by rovněž mohl být Mistr Eckhart nebo někdo z jeho okruhu. V patnáctém století byl k básni napsán anonymní, poněkud stručnější, za to básnivější německý komentář, který je spolu s latinským komentářem nedílnou součástí tohoto svazku. Granum sinapis působivě a rytmicky přesně přebásnil Miroslav Matouš (nar. 1921). Vlastní překlady latinského a německého komentáře doplnil poznámkami a úvodním esejem filolog Václav Ondráček. Adekvátní výtvarný doprovod knihy, jenž zvýrazňuje mystický obsah „básně o překrásném božství“, je dílem malíře, grafika a ilustrátora Václava Boštíka (1913-2005).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Granum sinapis - Zpěv hořčičného zrnka o překrásném božství do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Granum sinapis - Zpěv hořčičného zrnka o překrásném božství.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Granum sinapis - Zpěv hořčičného zrnka o překrásném božství (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Granum sinapis - Zpěv hořčičného zrnka o překrásném božství bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Granum sinapis - Zpěv hořčičného zrnka o překrásném božství doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Granum sinapis - Zpěv hořčičného zrnka o překrásném božství