Gynekologická cytodiagnostika - Atlas cytohistologických korelací

Kód: 7345327

Úplný název:

Gynekologická cytodiagnostika - Atlas cytohistologických korelací (Horáček Jaroslav, Kobilková Jitka): Atlas cytohistologických korelací

Autor a popis:

Horáček Jaroslav, Kobilková Jitka, MAXDORF, 136 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
540 Kč (795 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Karcinom děložního čípku je celosvětově třetí nejčastější malignitou u žen. Můžeme být právem hrdi na to, že výskyt tohoto karcinomu je v ČR hluboko pod celosvětovým průměrem. Zásluhu na tom má především vysoce rozvinutý systém screeningových vyšetření, v jejichž centru stojí gynekologická cytologie a rovněž histologie.
Avšak cytologie i histologie patří k těm nejobtížnějším metodám současné medicíny. Na rozdíl od biochemických metod, kdy výsledek získáme z přístroje ve formě čísla, cytologické a histologické vyšetření stojí zcela a výlučně na vizuálním hodnocení mikroskopického vzorku, které provádí patolog, na jehož zkušenosti závisí osud nemocného.
Atlasová publikace Gynekologická cytodiagnostika doc. MUDr. Jaroslava Horáčka, CSc., je mimořádně záslužným počinem, neboť dává lékařům-patologům do ruky pomůcku pro správné hodnocení, a to korelací obou klasických metod. Atlas vychází z dlouhodobých zkušeností školicího centra pro gynekologickou cytologii Lékařské fakulty Ostravské univerzity v Ostravě, které spolupracuje s gynekologicko-porodnickou klinikou 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a Centrem onkologické prevence v Havířově.
Atlas je koncipován jako velkoformátová plnobarevná publikace, tak aby v cytologických i histologických nálezech vynikly všechny detaily a barevné odstíny, které jsou podstatné pro správné stanovení diagnózy, zejména v případě gynekologických malignit.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Gynekologická cytodiagnostika - Atlas cytohistologických korelací do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Gynekologická cytodiagnostika - Atlas cytohistologických korelací.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Gynekologická cytodiagnostika - Atlas cytohistologických korelací (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Gynekologická cytodiagnostika - Atlas cytohistologických korelací bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Gynekologická cytodiagnostika - Atlas cytohistologických korelací doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Gynekologická cytodiagnostika - Atlas cytohistologických korelací