Hádání v hospodě - 27 filosofických disputací

Kód: 7252428

Úplný název:

Hádání v hospodě - 27 filosofických disputací (Vopěnka Petr): 27 filosofických disputací

Autor a popis:

Vopěnka Petr, PRÁH, 248 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
223 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha profesora Petra Vopěnky Hádání v hospodě je mimořádně zdařilým příkladem živého neakademického filosofování. Rámec „totalitní hospody“ autorovi posloužil nejen jako připomínka života doby minulé, ale i jako východisko k vyjádření řady originálních a hlubokých myšlenek určených pro naši současnost.
Neobyčejně podnětné, živě psané a myšlenkově dramatické dialogy tak potěší každého, kdo dokáže prožít radost z poznávání.
Prorežimní vědec-technokrat, samorostlý myslitel topič, farář bez státního souhlasu a starý zahradník zde diskutují o povaze reality, smyslu vědy, buddhistické nirváně, středověké vizi vesmíru, duchovním životě rostlin a o řadě dalších pozoruhodných věcí.
I sem, do světa hospody, však stále naléhavěji vstupuje vnější svět: cenzura, zákaz pobytu, Charta 77. Příběh hledání pravdy vrcholí a oba světy se nakonec prolnou. Co bude dál?

Prof. Petr Vopěnka DrSc. je světoznámým matematikem a polistopadovým ministrem školství. Do povědomí širší veřejnosti se dostal svým monumentálním filozofickým dílem Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci. Je také držitelem ceny Vize 97 nadace Dagmar a Václava Havlových.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hádání v hospodě - 27 filosofických disputací do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hádání v hospodě - 27 filosofických disputací.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hádání v hospodě - 27 filosofických disputací (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hádání v hospodě - 27 filosofických disputací bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hádání v hospodě - 27 filosofických disputací doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura