Hádanky naší minulosti/5 - Dlouhý stín na Moravském poli

Kód: 2421516

Úplný název:

Hádanky naší minulosti/5 - Dlouhý stín na Moravském poli (Bílek Jiří):

Autor a popis:

Bílek Jiří, Knižní klub, 328 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
183 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
 

V tomto dílu Hádanek naší minulosti s podtitulem Dlouhý stín na Moravském poli spolu projdeme bezmála tři století. Na pozadí opravdu dramatických dějů, které ovlivnily osudy českého státu, poznáme také sílu, jež zasahuje do historie více než často a ovlivňuje mnohá velká rozhodnutí a kroky: jde o lásku až neuvěřitelně snadno a rychle se měnící v nenávist. Silné pozvedá z prachu a slabé do něj sráží. Ukážeme si to na dvou známých dvojicích - Boženu a Oldřicha poznáme prostřednictvím jeho bratra, jímž byl Ubohý kníže Jaromír a Jitka s Břetislavem prožijí svůj romantický příběh ve vyprávění Český Achilles nadaný ctnostmi. Milostných motivů se nezřekne ani První král a tucet nůší, a setkáme se s nimi dokonce i tehdy, když si přiblížíme Proradné plémě Vršovců. Ale nejvíce lásky, nevěry a rozvodů si užijeme předtím, než se objeví Dlouhý stín na Moravském poli.

V následujícím dílu Hádanek naší minulosti, který bude mít podtitul Jasný pohled slepého krále, se zastavíme ve 14. století, na jehož počátku vystřídala Přemyslovce lucemburská dynastie. Začneme příběhem nazvaným Láska setnutá ostrým prknem, v němž si představíme slavnou mileneckou dvojici na pozadí Braniborů v Čechách. Potom si zahrajeme na detektivy a pokusíme se zjistit, proč byla Tragická popolední siesta, při níž vymřel po meči rod Přemyslovců. Podobně napínavé bude pátrání po tom, kdo byl Muž samostatný, o své újmě skládáním se bavící neboli kronikář Dalimil. Jan Lucemburský znovu zvolá své slavné Toho bohdá nebude na pláni u Kresčaku a na závěr se podíváme trochu netradičně na jeho slavného syna a poznáme Nejsladší tajemství Otce vlasti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hádanky naší minulosti/5 - Dlouhý stín na Moravském poli do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hádanky naší minulosti/5 - Dlouhý stín na Moravském poli.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hádanky naší minulosti/5 - Dlouhý stín na Moravském poli (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hádanky naší minulosti/5 - Dlouhý stín na Moravském poli bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 

Další díly ke knize Hádanky naší minulosti/5 - Dlouhý stín na Moravském poli

 
 

S Hádanky naší minulosti/5 - Dlouhý stín na Moravském poli doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Hádanky naší minulosti/5 - Dlouhý stín na Moravském poli