Han Hung-su - otec československé koreanistiky

Kód: 8584536

Úplný název:

Han Hung-su - otec československé koreanistiky (Löwensteinová Miriam, Olša Jaroslav jr.): Korejský historik ve strední Evrope tricátých a ctyricátých let 20. století

Autor a popis:

Löwensteinová Miriam, Nová vlna, 448 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
288 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Ve třicátých a čtyřicátých letech 20. století strávil korejský historik Han Hung-su v Evropě dlouhých dvanáct let a osobně se jej dotkly dramatické historické momenty jako obsazení Rakouska, nacistický útok na Sovětský svaz, osvobození Československa, odsun německého obyvatelstva i rozdělení jeho rodné Koreje. Po studiích v Tokiu, Vídni, Bernu, Freiburgu a práci ve vídeňském Státním etnologickém muzeu se Han Hung-su v roce 1943 na pět let usadil v Praze. V domě dnes nazývaném „Werichova vila“ napsal řadu odborných a populárních článků následovaných knihou o dějinách Koreje. Neúnavný propagátor své země po sobě zanechal též překlady korejské literatury do němčiny a češtiny i z češtiny do korejštiny – a také skupinu žáků, kteří poté položili základ v té době v Evropě neexistujícího orientalistického oboru, koreanistiky. Byť byl Han Hung-su na svou dobu výjimečně vzdělaným archeologem a prehistorikem a jeho práce vyšly v pěti jazycích, jeho jméno a dílo upadly v zapomnění. V severní Koreji, kam jej osobním dopisem pozval sám severokorejský vůdce Kim Il-song, založil moderní archeologii a muzejnictví, ale jeho zásluhy byly „vymazány“ poté, co kolem roku 1953 zmizel v jedné z politických čistek. V Evropě jeho zapomnění napomohl fakt, že žil, pracoval a publikoval na obou stranách v době jeho života vznikající železné opony. Tato kniha je tak prvním systematičtějším pokusem o rekonstrukci jeho života a připomenutím jeho v Praze napsaných prací, které iniciovaly výzkum Koreje v tehdejším Československu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Han Hung-su - otec československé koreanistiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Han Hung-su - otec československé koreanistiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Han Hung-su - otec československé koreanistiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Han Hung-su - otec československé koreanistiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Han Hung-su - otec československé koreanistiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Han Hung-su - otec československé koreanistiky