Hans Peter Hallbeck: Über die Mission der Brüder in Südafrika

Kód: 7308679

Úplný název:

Hans Peter Hallbeck: Über die Mission der Brüder in Südafrika (Daňková Tereza): Edice zprávy prvního švédského

Autor a popis:

Daňková Tereza, Univerzita Karlova, 164 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
122 Kč (160 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2018 dopoledne. 
 

Svazek přináší ediční zpracování doposud přehlíženého spisu moravského biskupa a prvního švédského misionáře u Hotentotů - Hanse Petera Hallbecka (1784-1840). Z pozice superintendanta britské provincie Moravské církve popisuje Hallbeck stav africké misie k roku 1823. Hlavním cílem jeho sdělení bylo informovat Radu starších o možnostech následné moravské expanze. Autor se v osmi kapitolách vyjadřuje o tamní krajině a jejích hospodářských možnostech, stejně jako popisuje původ a zvyky domorodého etnika - kmene Hotentotů (Khoikhoiů) -, se kterým přišli misionáři od počátku svého působení nejvíce do styku. Sám text editovaného pramene je prvořadým informačním zdrojem nejen pro fungování misijních stanic moravských bratří, ale především pro region jako takový. Vydaný německý pramen bratrské provenience je opatřen doprovodnou studií v češtině.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hans Peter Hallbeck: Über die Mission der Brüder in Südafrika do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hans Peter Hallbeck: Über die Mission der Brüder in Südafrika.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hans Peter Hallbeck: Über die Mission der Brüder in Südafrika (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hans Peter Hallbeck: Über die Mission der Brüder in Südafrika bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hans Peter Hallbeck: Über die Mission der Brüder in Südafrika doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Hans Peter Hallbeck: Über die Mission der Brüder in Südafrika