Havětník

Kód: 7515019

Úplný název:

Havětník (Dvořák Jiří, Olejníková Daniela):

Autor a popis:

Dvořák Jiří, Baobab, 72 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
205 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Vši, blechy, roztoči, čmelíci, holubi, faraoni, žravé housenky a jiný neřád, hmyz a plísně, cizopasníci a různé další nechutné potvory, které nikdo nemá rád, a přece tu jsou. Všechny mají své příběhy, některé jsou dokonce užitečné, jiné nakonec i obdivuhodné… tak proč se o nich pro děti nikdy nic nepíše?
Díru v informacích pro děti, které jsou spíš na ty encyklopedie, i pro rodiče, které baví číst dětem před spaním, učitele přírodopisu, kteří nechtějí jen psát na tabuli, i čtenáře, kteří neztrácejí zvídavost, se rozhodl opět zcela po svém zaplnit Jiří Dvořák. Z vyprávění o životě potvor a havěti mu pod perem vznikl poetický a zábavný svět plný neuvěřitelných dobrodružství, který pobaví, potěší a leckomu zalátá díru ve vědomostech.
Havětník je pokračováním Dvořákova originálního literárního žánru – encyklopedie příběhem. Kromě barvitých bajek, skazek a příběhů o napínavém životě havěti a s havětí doplnil své psaní o nejrůznější nenechavé otázky (vědecké i filosofické) a jak je u něj dobrým zvykem i o krátké básně, které na některých místech dosahují téměř dokonalosti haiku: Bílý motýl na šedivém kmeni / V motýlovi les, co už tu není. / V lese ticho potkává se s tichem / A v tom tichu motýl s plným břichem. Havětníkem se může vzdělat a potěšit každý: od malých po velké, od techničtějších povah po nevzdělatelné snílky, všichni v něm najdeme nějaký ten literární útvar pro sebe.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Havětník do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Havětník.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Havětník (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Havětník bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Havětník doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro děti