Hedvábný hrot - Československé, české a slovenské speciální, průzkumné...

Kód: 2060846

Úplný název:

Hedvábný hrot - Československé, české a slovenské speciální, průzkumné... (Marek Vladimír): Ceskoslovenské,ceské a slovenské speciální pruzkumové a výsadakové jednotky

Autor a popis:

Marek Vladimír, Naše vojsko, 223 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
218 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

První naše výsadková jednotka měla vzniknout ještě před druhou světovou válkou v roce 1939. Vývoj mezinárodních událostí a vytvoření protektorátu Čechy a Morava však tomu zabránily. A tak českoslovenští výsadkáři procházejí výcvikem až v zahraničí. Nejdříve ve Velké Británii a později i v Sovětském svazu, kde je vytvořena 2. čs. samostatná paradesantní brigáda. Prakticky okamžitě po skončení druhé světové války jsou zahájeny přípravy na vytvoření výsadkového vojska. Z původního praporu se v roce 1952 stává výsadková brigáda.
Kniha se zabývá nejen více než šedesátiletou historií našeho výsadkového vojska, nemalou pozornost věnuje i současným výsadkovým, průzkumným a speciálním jednotkám Armády České republiky a Ozbrojených sil Slovenské republiky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hedvábný hrot - Československé, české a slovenské speciální, průzkumné... do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hedvábný hrot - Československé, české a slovenské speciální, průzkumné....
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hedvábný hrot - Československé, české a slovenské speciální, průzkumné... (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hedvábný hrot - Československé, české a slovenské speciální, průzkumné... bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hedvábný hrot - Československé, české a slovenské speciální, průzkumné... doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Hedvábný hrot - Československé, české a slovenské speciální, průzkumné...