Historická knihovna Hospitalu Kuks a její romanisticko-kanonistický fond

Kód: 7465098

Úplný název:

Historická knihovna Hospitalu Kuks a její romanisticko-kanonistický fond (Hrdina Antonín Ignác, Kolda Jindřich): Historicko-právní studie

Autor a popis:

Hrdina Antonín Ignác, Pavel Mervart, 290 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
221 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Dějiny poměrně rozsáhlé historické knihovny, uložené v kukském hospitalu, patří k mnoha bílým místům v minulosti známé východočeské barokní lokality. Z nepřeberného množství témat, která výzkum zdejšího fondu nabízí, přišla – po dosavadních pokusech o zhodnocení místních šporkian a medicínsko-farmaceutických spisů kukských milosrdných bratří – řada na soubor děl z právní oblasti. Na svých knihovních policích je uchovával jak kukský konvent či potomkové a příbuzní Františka Antonína Šporka, tak světské a církevní úřady zdejšího panství nebo bibliotéky institucí a jednotlivců, kteří od konce 19. století přispívají k záchraně Kuksu.
Hodnocení doplňuje i nezbytný vhled do stavu příslušné oblasti práva a právní nauky v 18.– 20. století a do prostředí vydavatelů děl z oboru.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Historická knihovna Hospitalu Kuks a její romanisticko-kanonistický fond do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Historická knihovna Hospitalu Kuks a její romanisticko-kanonistický fond.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Historická knihovna Hospitalu Kuks a její romanisticko-kanonistický fond (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Historická knihovna Hospitalu Kuks a její romanisticko-kanonistický fond bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Historická knihovna Hospitalu Kuks a její romanisticko-kanonistický fond doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Historická knihovna Hospitalu Kuks a její romanisticko-kanonistický fond