Historické fikce a mystifikace v české kultuře 19. století

Kód: 2002344

Úplný název:

Historické fikce a mystifikace v české kultuře 19. století (Hrdina Martin, Piorecká Kateřina):

Autor a popis:

Academia, 336 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
269 Kč (395 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Příspěvky ze 33. ročníku plzeňského sympozia, při němž se badatelé sešli nad problémy spjatými s 19. stoletím. Historici, filozofové, sociologové, literární vědci, kunsthistorici, etnologové i muzikologové se nad materiálem od pozdního osvícenství do počátků moderny zamýšleli nad aspekty mystifikačního chování, od vytváření historických fikcí pro potřeby rozvíjejícího se národního hnutí přes různě motivované pseudonymní veřejné vystupování po traktování cizího jakožto součásti českých národních tradic. Za jakých podmínek se mystifikace, kterou v běžném životě považujeme nejčastěji za podvod či klam, stává hrou nebo možností poznání nového a kdy etické pojímání mystifikace přechází do oblasti estetické či gnozeologické?
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Historické fikce a mystifikace v české kultuře 19. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Historické fikce a mystifikace v české kultuře 19. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Historické fikce a mystifikace v české kultuře 19. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Historické fikce a mystifikace v české kultuře 19. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Historické fikce a mystifikace v české kultuře 19. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Historické fikce a mystifikace v české kultuře 19. století