Historie evropských duelů a šermu III - Od duelového ke sportovnímu kolbišti

Kód: 2043480

Úplný název:

Historie evropských duelů a šermu III - Od duelového ke sportovnímu kolbišti (Kovařík Jiří, Křížek Leonid): Od duelového ke sportovnímu kolbišti

Autor a popis:

Kovařík Jiří, Křížek Leonid,, Mladá Fronta, 504 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
319 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Ačkoliv po staletí odsuzován, zakazován a kriminalizován, udržel se duel až do 19. století, kdy jej změna společenského klimatu - průmyslová revoluce, vzestup buržoazie, pokles významu šlechty, nové myšlenky a filozofické proudy - odsoudila takříkajíc na smetiště dějin. Přesto se s duely setkáváme ještě i ve 20. století, byť už jenom v podobě kuriózních výstřelků pošetilců a recesistů. S tímto vývojem je spjat i rozvoj šermířského umění, zpočátku jako nezbytné průpravy pro duel, později jako módní společenské zábavy a nakonec jako sportovního odvětví, které jako jeden z mála sportů nechybělo na žádné moderní olympiádě. Jako každý kontroverzní společenský jev zanechal duel stopu i v literatuře, dramatu a filmu. O všech těchto a mnohých dalších aspektech historie evropských duelů a šermu pojednává závěrečný svazek třídílného cyklu, obsahující stejně jako díly předchozí mnoho nepublikovaných ilustrací.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Historie evropských duelů a šermu III - Od duelového ke sportovnímu kolbišti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Historie evropských duelů a šermu III - Od duelového ke sportovnímu kolbišti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Historie evropských duelů a šermu III - Od duelového ke sportovnímu kolbišti (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Historie evropských duelů a šermu III - Od duelového ke sportovnímu kolbišti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Historie evropských duelů a šermu III - Od duelového ke sportovnímu kolbišti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Historie evropských duelů a šermu III - Od duelového ke sportovnímu kolbišti