Historie, mýty, jízdní řády - Rozhovor o křižovatkách českých dějin i aktuálních dějích v

Kód: 7429637

Úplný název:

Historie, mýty, jízdní řády - Rozhovor o křižovatkách českých dějin i aktuálních dějích v (Kučera Vladimír, Rychlík Jan):

Autor a popis:

Kučera Vladimír, Rychlík Jan, Vyšehrad, 224 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
214 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Profesor Jan Rychlík patří k nejznámějším českým historikům současnosti. Je autorem řady odborných prací (čtyři z jeho knih dosud vyšly ve Vyšehradu), ale patří také k těm odborníkům, kteří často a zasvěceně přibližují zákruty dějin širšímu publiku, ať již ve formě článků v tisku, nebo v řadě televizních pořadů, jakým je například oblíbená Historie.cs. Právě tam se Jan Rychlík opakovaně setkává s Vladimírem Kučerou, jedním z nejzkušenějších českých publicistů dneška. Z jejich vzájemných přátelských rozmluv vznikla předkládaná kniha rozhovorů, která je skutečným dialogem o otázkách, problémech a dilematech (nejen) českých dějin. Proud živého dialogu spojuje osobní vyprávění o životě a podstatných momentech formujících historikovo myšlení, pohledy na klíčové události a období českých dějin a výklady, kterým byly a jsou podrobovány, i celou řadu mýtů, které si Češi a Moravané (jako každý národ) vždy vytvářeli o sobě samých. Hluboké znalosti Jana Rychlíka nejen o dějinách českých a slovenských, ale i středoevropských, balkánských či ukrajinských, dávají knize rozhled i vztah k mnoha aktuálním dějům v Evropě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Historie, mýty, jízdní řády - Rozhovor o křižovatkách českých dějin i aktuálních dějích v do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Historie, mýty, jízdní řády - Rozhovor o křižovatkách českých dějin i aktuálních dějích v .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Historie, mýty, jízdní řády - Rozhovor o křižovatkách českých dějin i aktuálních dějích v (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Historie, mýty, jízdní řády - Rozhovor o křižovatkách českých dějin i aktuálních dějích v bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Historie, mýty, jízdní řády - Rozhovor o křižovatkách českých dějin i aktuálních dějích v doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Historie, mýty, jízdní řády - Rozhovor o křižovatkách českých dějin i aktuálních dějích v