Historie na rozcestí - Jak mohly dopadnout osudové chvíle Československa

Kód: 7485096

Úplný název:

Historie na rozcestí - Jak mohly dopadnout osudové chvíle Československa (Smetana Vít): Jak mohly dopadnout osudové chvíle Ceskoslovenska

Autor a popis:

Smetana Vít a kolektiv, Barrister & Principal, 328 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
164 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

1917–1918 T. G. Masaryk zavražděn v hotelu Metropol. Rozpadne se vůbec Rakousko-Uhersko?

1938 Československá vláda odmítá odstoupit pohraničí, 24. září německá armáda útočí.

1945–1946 Mezinárodní situace v roce 1946 neumožní dokončit vysídlení Němců, v zemi jich zůstane jeden a půl milionu.

1947–1948 Už v létě 1947 je na pokyn prezidenta Edvarda Beneše vyhlášena bojová pohotovost armády, komunisté v předčasných volbách utrží drtivou porážku.

1968 Dubčekovo vedení rozhodně varuje Sověty před invazí a ti od svých plánů upustí. Dojde k ještě větší demokratizaci/nebo k převratu a la Polsko 1981?

1989 V noci z 21. na 22. listopadu se jednotky Lidových milicí sjíždějí do Prahy. V ulicích jsou statisíce lidí, přesto zazní rozkaz k násilnému potlačení demonstrací.

Dramatické okamžiky Československa – měly alternativu? Naše země opakovaně stanula na důležitých křižovatkách, z nichž vedlo vícero možných cest. Autoři hodnotí možnosti alternativního vývoje, přičemž se opírají o širokou škálu pramenů, jež místy doplňují logickou úvahou či historickou analogií. Načrtávají kontury historických událostí, které se sice nestaly – ale bylo k nim velmi blízko.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Historie na rozcestí - Jak mohly dopadnout osudové chvíle Československa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Historie na rozcestí - Jak mohly dopadnout osudové chvíle Československa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Historie na rozcestí - Jak mohly dopadnout osudové chvíle Československa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Historie na rozcestí - Jak mohly dopadnout osudové chvíle Československa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Historie na rozcestí - Jak mohly dopadnout osudové chvíle Československa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Historie na rozcestí - Jak mohly dopadnout osudové chvíle Československa