Historie nekonvenčních léčebných praktik v době profesionalizace medicíny

Kód: 7560103

Úplný název:

Historie nekonvenčních léčebných praktik v době profesionalizace medicíny (Hanulík Vladan):

Autor a popis:

Hanulík Vladan, Univerzita Pardubice, 490 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
457 Kč (608 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.3.2018 dopoledne. 
 

Alternativní léčba je obvykle interpretována jako nežádoucí stín provázející moderní vědecké lékařství. Publikace Vladana Hanulíka zprostředkovává vhled do historie vzniku a růstu popularity nekonvenčních léčebných praktik v první polovině 19. století. Originální interpretace ukotvuje dění v lázních Gräfenberg v kontextu etablující se medicíny a nabízí především napínavý a strhující příběh – příběh vody, léčení, Vincenze Priessnitze a jeho pacientů.
Jakkoliv novátorský je přístup, kterým autor vymezil postavení nekonvenčních/alternativních léčebných praktik, především hydropatie, tak za originální lze považovat již samotné uchopení tématu. V duchu praktik každodenního života Michela de Certeau autor poukazuje na schopnost dějinných aktérů nabourávat dominantní strategie moci a jejich působení na možnost nezávislého jednání.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Historie nekonvenčních léčebných praktik v době profesionalizace medicíny do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Historie nekonvenčních léčebných praktik v době profesionalizace medicíny.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Historie nekonvenčních léčebných praktik v době profesionalizace medicíny (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Historie nekonvenčních léčebných praktik v době profesionalizace medicíny bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Historie nekonvenčních léčebných praktik v době profesionalizace medicíny doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Historie nekonvenčních léčebných praktik v době profesionalizace medicíny