Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865

Kód: 8693046

Úplný název:

Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865 (Hubert Miroslav):

Autor a popis:

Hubert Miroslav, Mare-Czech, 80 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
131 Kč (179 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

O dlouhé historii pražské osobní lodní dopravy již bylo napsáno mnoho článků, statí v publikacích o plavbě i dvě knihy. Autoři využívali ke své práci především poměrně bohatý fond původních písemných materiálů uložených v podnikovém archivu a později v archivu DP Praha. O zachycení vzniku, historie a významu pražské osobní paroplavby z hlediska společenského, sociálního a kulturního se pokusil historik plavby, Ing. Miroslav Hubert, autor této publikace. Domnívá se, že právě společenské a kulturní snahy tehdejších pražských vlasteneckých měšťanů vedly k založení pražské paroplavby. Založení pražské osobní lodní dopravy v roce 1865 lze považovat za nejvýznamnější čin vlastenecké společnosti Měšťanská beseda v Praze. Je jednou z mála institucí vzniklých v čase národního obrození, které jsou bez přerušení činné dodnes. To, že Měšťanská beseda byla kolébkou Pražské paroplavební společnosti je zřejmé z toho, že čelní členové předsednictva Besedy Fr. Dittrich, J. Huleš, dr. V. Bělský, V. Kriesche a další vytvořili také zakládací výbor připravovaného paroplavebního podniku koncem roku 1864.
Vydalo nakladatelství Mare-Czech v roce 2014 ve spolupráci s Pražskou paroplavební společností a Spolkem přátel plavby v Děčíně jako příspěvek k oslavám založení PPS, k němuž došlo před 150 lety.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865