Hitlerova první válka - Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka

Kód: 72179360

Úplný název:

Hitlerova první válka - Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka (Weber Thomas):

Autor a popis:

Weber Thomas, JOTA, 528 stran, jazyk - CZ, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
19 Kč (98 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha má drobné kosmetické vady.

Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka Hitler tvrdil, že roky, které prožil jako voják německé armády v první světové válce, jej zformovaly pro zbytek života. Avšak celých šedesát let od chvíle, kdy skončil svůj život v ruinách Říšského kancléřství, zůstávalo toto období jeho života neprozkoumanou oblastí. Až doposud všechno, co jsme věděli o Hitlerově účasti v první světové válce a o Listově pluku, u kterého sloužil, pocházelo z jeho vlastního vyprávění v knize Mein Kampf a neméně mytizujících svědectví jeho kamarádů. Publikace Hitlerova první válka ukazuje vůbec poprvé, co všechno se Hitlerovi a mužům bavorského Listova pluku za války přihodilo. Kniha je radikální revizí pověstí o této klíčové etapě Hitlerova života. Kniha přináší autentická svědectví mužů, jako byl třeba důstojník, jenž se pak ve třicátých letech stal Hitlerovým osobním pobočníkem, ale který pak nabídl své služby britské zpravodajské službě vojáka, z něhož se posléze stal velitel koncentračního tábora židovského veterána, jenž se stal obětí holocaustu a dalších, kteří se po skončení první světové války prostě vrátili ke svým životům v Bavorsku. Historik Thomas Weber představuje vůbec poprvé portrét skutečného Hitlera, jiného, než jak se viděl sám a jak se prezentoval navenek. Máme před sebou obraz polního kurýra, kterému se ostatní vojáci, bojující přímo v zákopech, vyhýbali, neboť ho sami považovali za „týlové prase“. Adolf Hitler, a to je snad nejsilnější sdělení, neměl až do konce první světové války jasno ve svých politických názorech. Autor také popisuje poválečné období a životy ostatních veteránů Listova pluku a polemizuje se všeobecně rozšířeným názorem, že první světová válka představovala „zásadní katastrofu“ německých dějin dvacátého století, a odpovídá na otázku, jak hluboce byla ve skutečnosti nacistická ideologie zakořeněna v srdcích a myslích Němců.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hitlerova první válka - Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hitlerova první válka - Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hitlerova první válka - Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hitlerova první válka - Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hitlerova první válka - Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie

 
Knihkupectví / Hitlerova první válka - Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka