Hitlerova sbírka v Čechách - Obrazy, dary, psací stůl

Kód: 7281433

Úplný název:

Hitlerova sbírka v Čechách - Obrazy, dary, psací stůl (Kuchař Jiří, Ing.): Obrazy, dary, psací stul

Autor a popis:

Kuchař Jiří, Ing., Eminent, 324 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
310 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Od druhé světové války uplynuly desítky let a stíny Třetí říše padají na naši zemi dodnes. Soukromá sbírka Adolfa Hitlera je pojem, který vstoupil do světových dějin jako jedna z nejrozsáhlejších uměleckých kolekcí všech dob. Vedle konfiskací a velkorysých nákupů byla její součástí díla, která Vůdce osobně koupil během Velkých německých výstav umění, pořádaných v Mnichově v letech 1937-1945.
Desítky uměleckých předmětů z Hitlerových mnichovských nákupů, pocházející zejména z let 1939-1943, byly za války převezeny do cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodu. V létě 1945 byly prohlášeny za protihodnotu toho, co bylo předtím „z vyšebrodského kláštera během války vyvezeno“.
Po zveřejnění prvního dílu knihy Hitlerova sbírka v Čechách se objevila řada nečekaných souvislostí a také mnoho nových otázek. Druhý díl přibližuje svět, který byl nejen těžištěm uměleckého proudu Třetí říše, ale také tvůrčí sféru, která byla Vůdci nejbližší. Obsahuje především obrazy, které v Mnichově osobně nakoupil a které osudovým příběhem dějin zůstaly na konci druhé světové války v Čechách. Vedle toho v ní najdete několik darů a také legendami opředený stůl, na němž opravdu nebyla podepsána mnichovská dohoda.
Tato kniha je odkazem na dobu jejich vzniku, na mnohé pozoruhodné tvůrce, a především na umělecké a společenské ovzduší, ve kterém tvořili. Přibližuje osudy tří desítek malířů a jejich prací z doby německého národního socialismu, stejně jako několika dalších umělců této zvláštní éry dějin, kdy se nietzschovský ideál Nadčlověka vtělil do hmoty a umění se stalo integrální součástí budování státu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hitlerova sbírka v Čechách - Obrazy, dary, psací stůl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hitlerova sbírka v Čechách - Obrazy, dary, psací stůl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hitlerova sbírka v Čechách - Obrazy, dary, psací stůl (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hitlerova sbírka v Čechách - Obrazy, dary, psací stůl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hitlerova sbírka v Čechách - Obrazy, dary, psací stůl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Hitlerova sbírka v Čechách - Obrazy, dary, psací stůl