Hitlerova sbírka v Čechách 1 - Sochy, busty, drobné plastiky

Kód: 7281386

Úplný název:

Hitlerova sbírka v Čechách 1 - Sochy, busty, drobné plastiky (Kuchař Jiří, Ing.): Sochy, busty, drobné plastiky

Autor a popis:

Kuchař Jiří, Ing., Eminent, 272 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
287 Kč (369 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Od druhé světové války uplynuly desítky let a stíny Třetí říše dopadají na Čechy dodnes. Soukromá sbírka Adolfa Hitlera je pojem, který vstoupil do světových dějin jako jedna z nejrozsáhlejších uměleckých kolekcí všech dob. Vedle konfiskací a velkorysých nákupů byla její součástí díla, která osobně koupil během Velkých německých výstav umění, pořádaných v Mnichově v letech 1937-1945. Desítky uměleckých předmětů z Hitlerových mnichovských nákupů, pocházející zejména z let 1939-1943, byly za války převezeny do cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodu. V létě 1945 byly prohlášeny za protihodnotu toho, co bylo předtím „z vyšebrodského kláštera během války vyvezeno“. V době okupace tam zároveň byla uschována jiná kolekce, kterou shromáždil jeden z nejvýznamnějších sběratelů první poloviny dvacátého století. Světoznámá Mannheimerova sbírka, tajně ukrytá v tomto tajuplném koutu Šumavy, vypovídá nejlépe o tom, jaký význam připisoval Adolf Hitler unikátnímu vyšebrodskému depozitáři. Tato kniha přibližuje specifickou část Hitlerova vidění a chápání nejen uměleckého světa. Obsahuje plastiky a busty, které podivuhodným příběhem dějin zůstaly na konci druhé světové války v Čechách. Zároveň je odkazem na dobu jejich vzniku, na mnohé skutečně pozoruhodné tvůrce, a především na umělecké a společenské ovzduší, ve kterém tvořili. Přibližuje osudy desítek sochařů a jejich prací z doby národního socialismu, této zvláštní éry dějin, kdy se nietzschovský ideál Nadčlověka vtělil do hmoty a umění se stalo integrální součástí budování státu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hitlerova sbírka v Čechách 1 - Sochy, busty, drobné plastiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hitlerova sbírka v Čechách 1 - Sochy, busty, drobné plastiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hitlerova sbírka v Čechách 1 - Sochy, busty, drobné plastiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hitlerova sbírka v Čechách 1 - Sochy, busty, drobné plastiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hitlerova sbírka v Čechách 1 - Sochy, busty, drobné plastiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Hitlerova sbírka v Čechách 1 - Sochy, busty, drobné plastiky