Hodnocení ohroženého dítěte a rodiny

Kód: 2620522

Úplný název:

Hodnocení ohroženého dítěte a rodiny (Matoušek Oldřich, Pazlarová Hana):

Autor a popis:

Matoušek Oldřich, Pazlarová Hana, Portal, 216 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
256 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
 

Příručka se zabývá hodnocením rodin, v nichž dítě může být ohroženo špatným zacházením ze strany rodičů nebo jiných blízkých osob. Hodnocení rodiny má ukázat, nakolik je prostředí rodiny pro dítě příznivé, případně nepříznivé. Autoři dávají určitá doporučení; dělají to však s vědomím, že je profesionálové budou přizpůsobovat svým potřebám. Cílem publikace je umožnit odborníkům, kteří v pomáhajících profesích pracují s rodinami, aby se seznámili se změnami podoby rodiny, s využitelnými obecnými teoriemi rodiny, s relevantními současnými názory na rodičovství, partnerství a sourozenectví, s teritoriálním chováním rodiny, ekonomickým chováním rodiny a s vnějšími vztahy rodiny. Text rovněž zahrnuje problematiku norem a postupů pro hodnocení vývojové úrovně dítěte a nasycení jeho potřeb, postupy pro plánování práce s dítětem a rodinou.
Kniha se dotýká také problematiky ústavní péče a náhradní rodinné péče. Příručka je určena pro sociální pracovníky, psychology, pedagogy, psychiatry, pediatry, soudce apod.
Doc. PhDr. Oldřich Matoušek učí na katedře sociální práce FF UK v Praze, pracoval jako klinický psycholog a psychoterapeut, zabýval se výzkumy školství, mládeže a organizací programů pro rizikové děti a dospívající. Je autorem nebo spoluautorem řady odborných publikací i populárních knih (Mládež a delikvence, Slovník sociální práce, Rodina jako instituce a vztahová síť).
PhDr. Hana Pazlarová, Ph.D., je odbornou asistentkou na katedře sociální práce FF UK v Praze, členkou občanského sdružení Člověk hledá člověka, které se zaměřuje na práci s dětmi v ústavních zařízeních, pěstounskou péči a na práci s ohroženými dětmi. Věnuje se výzkumné a publikační činnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hodnocení ohroženého dítěte a rodiny do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hodnocení ohroženého dítěte a rodiny.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hodnocení ohroženého dítěte a rodiny (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hodnocení ohroženého dítěte a rodiny bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hodnocení ohroženého dítěte a rodiny doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Hodnocení ohroženého dítěte a rodiny