Holašovice: Vesnická památková rezervace - anglická verze

Kód: 8707333

Úplný název:

Holašovice: Vesnická památková rezervace - anglická verze (kol.):

Autor a popis:

Kol., FOIBOS BOOKS, s.r.o., 150 stran, jazyk - angličtina, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
280 Kč (379 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Druhá kniha z edice Památky Unesco nakladatelství Foibos pojednává o nevelké osadě Holašovice, která leží v půvabné krajině jižních Čech nedaleko Českých Budějovic v Šumavském podhůří. Obec Holašovice je příkladem nejzachovalejší jihočeské lidové architektury z 18. a 19. století. Jádro obce tvoří náves, kolem které je soubor 17 statků s typickými štíty ve stylu jihočeského baroka. Památková rezervace Holašovice byla roku 1998 zapsána na Seznam světových památek UNESCO. Publikace Holašovice: Vesnická památková rezervace pojednává o dějinách obce od nejstarší historie až po dnešní stav a současnou památkovou péči. V katalogu jsou podrobně popsána jednotlivá stavení, které doplňují fotografie současného stavu i historické fotografie a plány. Převážná většina usedlostí obce dnes slouží k trvalému bydlení, pouze dvě jsou využity k rekreaci. Bývalý hostinec slouží i nadále svému účelu, v obydlí kováře je dnes umístěn obchod a v kovárně hasičská zbrojnice. Holašovice jsou nejreprezentativnějším a nejzachovalejším příkladem tradiční lidové stavební tvorby a jejich současná podoba dokumentuje vzhled typické jihočeské obce z doby kolem poloviny 19. století s výrazným geniem loci.
V anglickém jazyce.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Holašovice: Vesnická památková rezervace - anglická verze do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Holašovice: Vesnická památková rezervace - anglická verze.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Holašovice: Vesnická památková rezervace - anglická verze (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Holašovice: Vesnická památková rezervace - anglická verze bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Holašovice: Vesnická památková rezervace - anglická verze doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Holašovice: Vesnická památková rezervace - anglická verze