Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž

Kód: 8795022

Úplný název:

Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž (Puertolas Romain):

Autor a popis:

Puertolas Romain, Rybka, 224 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
184 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Ve své nové knize věhlasný fran­couz­ský romanopisec, jehož romány si podmaňují srdce čtenářů na celém světě, líčí neuvěřitelný, fantaskní, hravý, ale pře­de­vším lidsky hlu­bo­ký příběh matky, která se z lásky naučila létat - pří­běh, který nás učí, že nic, abso­lutně nic, není nemožné.
Láskou, vtipem a nespoutanou fantazií překypující román vypráví o jedné neobyčejné mladé dámě jménem Providencie Nebeská, pařížské pošťačce s neobyčejně velkým srdcem, které bije pro Zaheru, marockou holčičku, v jejíchž plicích sídlí dusivý mrak cystické fibrózy. Osud je svedl dohromady při prázdninové cestě do Marrákeše, kdy se Providencie rozhodla stát Zaheřinou adoptivní maminkou. Konečně jsou všechny úřední formality vyřízeny a Zahera netrpělivě čeká, až se pro ni její nová maminka vrátí a odveze si ji s sebou do Paříže. Zbývá už jen nasednout do letadla. Na scéně se ovšem objevuje další mrak - mrak sopečného popela, který vychrlil jeden islandský vulkán a jenž zcela ochromí evropskou leteckou dopravu, a novopečené mamince tak zkříží plány. Providencie, uvězněná na letišti Orly, je bezradná: času je málo a ona chce splnit to, co vážně nemocné Zaheře slíbila. Zdá se, že zbývá jediná možnost: naučit se létat…

„Sveˇt je jako batole, ktere´ se chce naucˇit le´tat, acˇkoli jesˇteˇ neumi´ chodit,“ říká autor. Takže sněme, létejme, sněme o tom, že létáme. Čtěme.

Romain Puértolas se narodil prvního zimního dne roku 1975 v jihofrancouzském Montpellier. Velice záhy pochopil, že život je krátký, a tak se rozhodl, že během toho svého prožije životů hned několik. Za osmatřicet let se jedenatřicetkrát přestěhoval a vystřídal povolání učitele jazyků, překladatele a tlumočníka, skladatele, dýdžeje, údržbáře herních automatů, stevarda v několika leteckých společnostech i policejního poručíka. Po mnoha odmítnutých rukopisech mu v září 2013 vyšel první román nazvaný Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY. Kniha byla přeložena do pětatřiceti jazyků a získala ocenění Grand Prix Jules Verne 2014.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž