Holocaust a Evropa po sedmdesáti letech - Sociálně-psychologické mechanismy, dopady, asoci

Kód: 2002643

Úplný název:

Holocaust a Evropa po sedmdesáti letech - Sociálně-psychologické mechanismy, dopady, asoci (Radil Tomáš): Sociálne-psychologické mechanismy, dopady, asociace

Autor a popis:

Radil Tomáš, Academia, 240 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
203 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha se zaměřuje na sociálně-psychologické aspekty rozvoje společenských a politických podmínek vzniku a rozvoje fašistických a jiných vražedných režimů a jejich ideologie v Evropě, teorie a praxe masových genocidních programů, metody manipulace fašistů s vězni a obranné mechanismy obětí uplatněné proti pachatelům, antisemitismus a terorismus. Zvláštní pozornost je pak věnována teorii a praxi sociální nenávisti i etnické identity a diverzity a procesu vyrovnávání se s důsledky holocaustu, zejména jeho pozdními dopady, které jsou převážně politické a etické. Vedle retrospektivního rozboru sociálně-psychologických mechanismů fašismu, jeho zločinů a obrany jeho vězňů a jiných obětí se tato kniha pokouší o „prospektivní“ analýzu současných a potenciálních masových hrůz. Holocaust se stává v tomto pojetí metaforou nelidskosti a masového vraždění, které, jak se autor domnívá, není apriorně vyloučené a hrozí i nadále.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Holocaust a Evropa po sedmdesáti letech - Sociálně-psychologické mechanismy, dopady, asoci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Holocaust a Evropa po sedmdesáti letech - Sociálně-psychologické mechanismy, dopady, asoci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Holocaust a Evropa po sedmdesáti letech - Sociálně-psychologické mechanismy, dopady, asoci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Holocaust a Evropa po sedmdesáti letech - Sociálně-psychologické mechanismy, dopady, asoci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Holocaust a Evropa po sedmdesáti letech - Sociálně-psychologické mechanismy, dopady, asoci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Holocaust a Evropa po sedmdesáti letech - Sociálně-psychologické mechanismy, dopady, asoci