Holubinky (Russula) - Atlas

Kód: 2001993

Úplný název:

Holubinky (Russula) - Atlas (Socha Radomír):

Autor a popis:

Socha Radomír, Academia, 520 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
375 Kč (545 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Publikace představuje dosud nejkompletnější u nás vydaný přehled o rodu holubinek (Russula), které jsou po hřibovitých houbách u naší veřejnosti nejpopulárnější a nejznámější skupinou hub sbíraných pro kuchyňskou spotřebu. Kniha obsahuje popisy a velký počet barevných fotografií téměř všech druhů holubinek rostoucích na našem území.

Úvodní část knihy obsahuje kapitoly o historii výzkumu rodu holubinek u nás a ve světě, hlavní makroskopické a mikroskopické znaky, jakož i seznam činidel a ukázky makrochemických reakcí důležitých pro přesné určení jednotlivých druhů. Nechybí ani souhrnné údaje o době růstu a místech výskytu zástupců tohoto barevně velmi proměnlivého rodu hub a klíč k určení všech druhů holubinek vyobrazených v atlasové části knihy.

Speciální část knihy zahrnuje barevné fotografie a texty týkající se 150 druhů holubinek, včetně některých jejich významnějších forem a variet. Mezi vyobrazené druhy je zařazena kromě běžnějších druhů také celá řada našich vzácných druhů holubinek, jejichž barevné fotografie nebyly v české mykologické literatuře dosud publikovány. Dále je v knize popsáno 10 zcela nových druhů holubinek, větší počet nových variet a forem a navrženo několik nových kombinací latinských jmen, použitých poprvé v této publikaci.

V poslední části knihy je uveden přehled odborných zkratek a jmen autorů, slovníček odborných výrazů, seznam odborné literatury a rejstříky českých a latinských názvů holubinek. Na konci knihy je připojena příloha s latinskými názvy a popisy makroskopických a mikroskopických znaků nových druhů, forem a variet holubinek.

Kniha je určena nejen pro mykology a praktické houbaře, ale také pro všechny milovníky přírody.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Holubinky (Russula) - Atlas do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Holubinky (Russula) - Atlas.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Holubinky (Russula) - Atlas (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Holubinky (Russula) - Atlas bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Holubinky (Russula) - Atlas doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Holubinky (Russula) - Atlas