Horizont událostí / Event Horizon

Kód: 9059493

Úplný název:

Horizont událostí / Event Horizon (Ženatá Kamila): Cást první

Autor a popis:

Ženatá Kamila, Kolem, 88 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
185 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Kamila Ženatá je umělkyní, která se na české výtvarné scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek. Horizont událostí je svého druhu unikátním projektem. K jeho realizaci sestavila experimentální skupinu osmi žen, které v průběhu několika měsíců pracovaly v sebepoznávacím procesu v autorčině ateliéru. Z jejich výpovědí Ženatá vytvořila znepokojivou site-specific instalaci ve sklepních prostorách dnes již legendárního uměleckého centra Karlin Studios v Praze.
„Památník paměti“, který je jednou z částí instalace, odhaluje cestu do nevědomí, do podsvětí… Tento výtvarný akt vybízí k účasti na procesu, jenž odkrývá intimní, skrytá, nevědomá a tím významná území lidské psychiky. Výsledkem je záznam proměny, autentické svědectví žen, které vyšlo z uzavřeného, „chráněného“ území do veřejného prostoru. Čin, který přináší inspiraci.
Plnobarevný dvojjazyčný katalog prostřednictvím autorských textů a obrazové dokumentace zaznamenává celý tento originální a působivý exkurz do spodních proudů našich životů.
Kamila Ženatá se ve své tvorbě soustavně zabývá dvěma hlavními směry. Jedním z nich je paměť, vzpomínky, sny, sítě vztahů a vlivů, oblast nevědomí — principy, které působí mimo prostor a čas. Druhým je sledování a zaznamenávání přírodních jevů a stavů. Společné pole obou zájmů tvoří chápaní světa jako cyklu proměn energií, které se plynule transformují jedna v druhou v příbězích a souvislostech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Horizont událostí / Event Horizon do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Horizont událostí / Event Horizon.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Horizont událostí / Event Horizon (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Horizont událostí / Event Horizon bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Horizont událostí / Event Horizon doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Horizont událostí / Event Horizon