Hormonální antikoncepce – zásady bezpečné praxe

Kód: 2042991

Úplný název:

Hormonální antikoncepce – zásady bezpečné praxe (Křepelka Petr): zásady bezpecné praxe

Autor a popis:

Křepelka Petr, Mladá Fronta, 288 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
352 Kč (440 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Hormonální antikoncepce představuje nejefektivnější metodu plánovaného rodičovství a v České republice zároveň i metodu nejčastěji užívanou. Tuto antikoncepční metodu využívá vysoký počet žen různého věku - od pubertálního do perimenopauzálního období - a tato skutečnost otevírá klinický problém rizikových uživatelek.
Jaká jsou skutečná rizika hormonální antikoncepce a v jakých případech se jedná o nepodložené mýty? Odpověď hledá literární přehled na téma hormonální antikoncepce ve specifických klinických situacích (antikoncepce u adolescentních dívek, antikoncepce v klimakteriu, antikoncepce a kardiovaskulární morbidita, antikoncepce a nádorová onemocnění). Součástí přehledu je i reflexe pozitivních nekontracepčních účinků hormonální antikoncepce (hyperandrogenní stavy, nádorová prevence, menoragie, na cyklus vázané obtíže).
Kniha se snaží poskytnout informace lékařům, kteří jsou v rámci své specializace (gynekologie a porodnictví, vnitřní lékařství, dětské lékařství, endokrinologie, aj.) konfrontováni se skutečností, že jejich pacientka již užívá hormonální antikoncepci, nebo se mají kvalifikovaně vyjádřit k bezpečnosti podávání antikoncepce. Nejde o to, podat hormonální antikoncepci každé ženě.
Je potřeba dodržet kontraindikace, neboť jejich překročení by poškodilo nejen ženu, ale i metodu jako takovou. Jaké výhody, ale i rizika hormonální antikoncepce může v dané situaci představovat? Odpovědi na tyto otázky reflektují vědecké důkazy, kterými současná medicína disponuje.
Kniha předkládá návod k užití, klíč k určení či - chcete-li - antikoncepční kuchařku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hormonální antikoncepce – zásady bezpečné praxe do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hormonální antikoncepce – zásady bezpečné praxe.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hormonální antikoncepce – zásady bezpečné praxe (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hormonální antikoncepce – zásady bezpečné praxe bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hormonální antikoncepce – zásady bezpečné praxe doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Hormonální antikoncepce – zásady bezpečné praxe