Hospodářské a sociální postavení sklářských dělníků na Jablonecku

Kód: 8760761

Úplný název:

Hospodářské a sociální postavení sklářských dělníků na Jablonecku (Bursíková Veronika):

Autor a popis:

Bursíková Veronika, Nakladatelství Bor, 108 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
93 Kč (125 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato kniha mapuje situaci v jabloneckém sklářském průmyslu v letech 1918 až 1938, kdy mělo tato odvětví svoje výrazná specifika. Mezi nimi figurovala na jednom z čelních míst jeho značná závislost na exportu, což určovalo charakter jeho hospodářského vývoje a v souvislosti s tím i hospodářské a sociální postavení zdejších sklářských dělníků. Další důležitý činitel, který ovlivňoval podmínky práce jabloneckých sklářů, představovaly různé zákony a vládní nařízení. Třebaže tyto právní předpisy zahrnovaly určité představy o tom, jak by měl vypadat vztah mezi státem, zaměstnavatelem a zaměstnancem, realizace těchto představ v praxi byla dosti odlišná. Kniha sleduje v širokém spektru okolnosti jejich uplatňování, čímž přibližuje reálné podmínky dělnické sklářské práce v oblasti Jablonecka.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hospodářské a sociální postavení sklářských dělníků na Jablonecku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hospodářské a sociální postavení sklářských dělníků na Jablonecku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hospodářské a sociální postavení sklářských dělníků na Jablonecku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hospodářské a sociální postavení sklářských dělníků na Jablonecku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hospodářské a sociální postavení sklářských dělníků na Jablonecku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ostatní

 
Knihkupectví / Ostatní / Hospodářské a sociální postavení sklářských dělníků na Jablonecku