Hovory s Lévi-Straussem o antropologii, strukturalismu, moderním umění a budoucnosti malíř

Kód: 7485040

Úplný název:

Hovory s Lévi-Straussem o antropologii, strukturalismu, moderním umění a budoucnosti malíř (Charbonnier Georges): o antropologii, strukturalismu, moderním umení a budoucnosti malírství

Autor a popis:

Charbonnier Georges, Barrister & Principal, 136 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
130 Kč (189 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Mnoho již bylo napsáno o „krizi“ moderního umění, o rozchodu malíře s divákem, skladatele s posluchačem, básníka se čtenářem, obecněji vzato umělce s milovníkem umění či jeho „konzumentem“. V této souvislosti vyvstala řada zajímavých otázek a objevilo se i mnoho špatných odpovědí, zejména od samotných umělců. Proto je vždy užitečné, když se nad podstatou umělecké činnosti a jejím významem pro společnost zamyslí někdo jiný než profesní umělec, umělecký kritik či historik umění. Mezi takové osobnosti patřil i uznávaný antropolog a filosof Claude Lévi-Strauss (1908-2009), jeden z předních představitelů strukturalismu. Kniha rozhovorů, které s proslulým francouzským filosofem vedl v roce 1959 spisovatel Georges Charbonnier, čtenáře uvede nejen do Lévi-Straussova fascinujícího filosofického systému a antropologických výzkumů, ale rovněž nabídne řadu podnětných myšlenek o moderním umění a zejména abstraktní malbě, jež se koncem padesátých let začala dostávat do krize. Jak Lévi-Strauss kriticky uzavírá v jedné z kapitol, abstraktní malířství může sice milovníka umění okouzlit, ale „vždy zůstane omezeno na svou dekorativnost, neboť mu chybí hlavní rys uměleckého díla, a to je být nositelem skutečnosti sémantického řádu“. Útlá kniha rozhovorů neztratila za mnoho let od svého vzniku na aktuálnosti a může nabídnout řadu cenných podnětů k přemýšlení o současném uměleckém dění.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hovory s Lévi-Straussem o antropologii, strukturalismu, moderním umění a budoucnosti malíř do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hovory s Lévi-Straussem o antropologii, strukturalismu, moderním umění a budoucnosti malíř.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hovory s Lévi-Straussem o antropologii, strukturalismu, moderním umění a budoucnosti malíř (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hovory s Lévi-Straussem o antropologii, strukturalismu, moderním umění a budoucnosti malíř bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hovory s Lévi-Straussem o antropologii, strukturalismu, moderním umění a budoucnosti malíř doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Hovory s Lévi-Straussem o antropologii, strukturalismu, moderním umění a budoucnosti malíř