Hrady, zámky a tvrze, které přežily rok 2000 - Plzeňský kraj

Kód: 8701814

Úplný název:

Hrady, zámky a tvrze, které přežily rok 2000 - Plzeňský kraj (Pourová Renata):

Autor a popis:

Pourová Renata, Herbia, 528 stran, jazyk - CZ, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
275 Kč (400 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Fotografická publikace, zachycující hrady, zámky a tvrze, které přežily rok 2000. Inspirací k této encyklopedii byla publikace Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, vydaná v r. 1986. V Západních Čechách bylo zmapováno více než 600 objektů existujících i zaniklých. Dnešní doby se však nedožila řada dalších a tak účelem bylo fotograficky zdokumentovat vše, co existuje ve viditelné podobě nad terénem, byť v nepatrných zbytcích, o to víc, že zub času pravděpodobně tyto stopy jednou zahladí docela. U všech objektů jsou směrovníky. Texty k objektům jsou omezeny na přehled vlastníků od doby vzniku, dále dle dostupných pramenů do současnosti, takže zde není jazyková bariéra v užívání knihy i čtenáři, kteří neumějí česky. Z frekvence změny majitelů lze usuzovat, jaký měl majitel vztah k objektu, zda to bylo sídlo rodu nebo jen předmět obchodování a zástav. Magická léta 1620 - 1623 svědčí o rozsáhlých konfiskacích majetků po bitvě na Bílé hoře. V knize je vložena přehledná mapa s katastrálními a popisnými čísly pozemků a objektů a s označením jejich přístupnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hrady, zámky a tvrze, které přežily rok 2000 - Plzeňský kraj do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hrady, zámky a tvrze, které přežily rok 2000 - Plzeňský kraj.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hrady, zámky a tvrze, které přežily rok 2000 - Plzeňský kraj (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hrady, zámky a tvrze, které přežily rok 2000 - Plzeňský kraj bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hrady, zámky a tvrze, které přežily rok 2000 - Plzeňský kraj doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Hrady, zámky a tvrze, které přežily rok 2000 - Plzeňský kraj