Hry a aktovka

Kód: 9018889

Úplný název:

Hry a aktovka (Saroyan William): Mé srdce je v horách, Minuty na hodinách, Stará sladká píseň lásky, Jednou kolem bloku

Autor a popis:

Saroyan William, Cylindr, 240 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
183 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.2.2018 dopoledne. 
 

William Saroyan (1908 – 1981) vstoupil do americké literatury s posláním přimět čtenáře vidět zdánlivě běžné věci svým arménským okouzleným pohledem. Především pro svůj nezdolný idealismus, nesmiřitelnost s osudem a víru v ušlechtilost srdce se jeho postavy v povídkách, románech, divadelních hrách, esejích a memoárech staly pro čtenáře inspirací, ničeho menšího, než jak plně a opravdově žít.

Jedním z důvodů je i symbióza života a díla, neboť Saroyan dělal všechno s vášní a všechno hodně opravdově.

Autor v Čechách tak oblíbeného a několika generacemi objeveného Tracyho tygra vstoupil do literatury bohatou povídkovou tvorbou a divadelními hrami, které mu přinesly mimořádný úspěch.

Trojici prvních her, kterou ke knižnímu vydání edičně připravil Saroyan a kterou představujeme českému čtenáři poprvé uceleně, zahrnuje hru Mé srdce je v horách, v níž nás autor uvádí do domu jedné svérázné arménské rodiny.

Hra Minuty na hodinách, odehrávající se v oblíbené sanfranciské restauraci na Pacifické ulici, za níž Saroyan obdržel Pulitzerovu cenu, odkrývá během jednoho plynoucího odpoledne působivé drama „lidské komedie“ mezi stálými hosty a náhodnými příchozími.

Soubor uzavírá celovečerní hra Stará sladká píseň lásky a k uvedené trojici přiřazujeme o dvacet let mladší aktovka Jednou kolem bloku. I v ní, jako v těch předešlých, William Saroyan překročil všechny zaběhlé zvyklosti a postavám různorodých lidských povah vtiskl nebývalý druh pochopení a úsměvné sympatie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hry a aktovka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hry a aktovka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hry a aktovka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hry a aktovka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hry a aktovka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé