Hry pro rozvoj všímavosti u dětí - Mindfulness pro děti 5-12 let

Kód: 2621308

Úplný název:

Hry pro rozvoj všímavosti u dětí - Mindfulness pro děti 5-12 let (Plummer M. Deborah, Roch Le Pavla): Mindfulness pro děti 5-12 let

Autor a popis:

Plummer M. Deborah, Roch Le Pavla, Portal, 168 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
221 Kč (275 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.3.2018 dopoledne. 
 

Schopnosti zaměření (focusing), uvolnění (relaxation) a soustředění (concentration) jsou klíčem k tomu, aby děti a mladí lidé byli schopni dosáhnout emoční pohody, stejně jako pro rozvoj dovedností a schopností u dětí.
Tato kniha staví na modelu všímavé hry k dosažení pocitu pohody u dětí. Autorka vytvořila tento přístup, který pomáhá dětem uvědomovat si svůj vnitřní a vnější svět. První část se věnuje teoretickým a praktickým základům. Jsou zde popsány zásady při užití modelu všímavé hry při zohlednění emočního prostředí. Vychází z toho, že potřeba se na něco soustředit je přirozenou součástí našeho života. Samotná všímavá hra pak rozvíjí živé interakce, učen při ní probíhá hrou. Při strukturování prostředí je třeba jasně definovat role, pravidla a hranice, aby se děti cítily v bezpečí. Podpůrné prostředí, v němž se uznávají a cení všechny emoce, podporuje motivaci k soustředění a sebezklidnění. Potřeba je k tomu pět základních dovedností: sebekontrola, přizpůsobivost, účinné naslouchání, účinné pozorování a představivost.
Druhá část je zásobárnou her a aktivit od „Zaměření na tělo“, „Konec nervozity“ k „Hudebním kresbám“ a „Předání úsměvu“. Aktivity je vhodné použít jak ve skupinách dětí ve věku 5-12 let, stejně jako s jednotlivci, a mohou být upraveny pro děti se zvláštními potřebami a potížemi se soustředěním, jako je ADHD, a pro starší děti.
U každé hry je přehledná úvodní tabulka (ikony) s údaji o spodní věkové hranici, pro kterou je hra vhodná, délce cvičení, zda je hra pro větší či menší skupiny, zda při hře děti mluví a co jsou základní prvky, schopnosti či dovednosti, které se při hře rozvíjejí (např. sebepřijetí, představivost, sebeovládání, dedukce, naslouchání, sebedůvěra). Kromě popisu základních pravidel hry jsou uvedeny možné úpravy a nápady na její další rozvíjení.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hry pro rozvoj všímavosti u dětí - Mindfulness pro děti 5-12 let do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hry pro rozvoj všímavosti u dětí - Mindfulness pro děti 5-12 let.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hry pro rozvoj všímavosti u dětí - Mindfulness pro děti 5-12 let (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hry pro rozvoj všímavosti u dětí - Mindfulness pro děti 5-12 let bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hry pro rozvoj všímavosti u dětí - Mindfulness pro děti 5-12 let doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Hry pro rozvoj všímavosti u dětí - Mindfulness pro děti 5-12 let