Hudba ohně

Kód: 9039735

Úplný název:

Hudba ohně (Veselý Karel):

Autor a popis:

Veselý Karel, BIGGBOSS, 432 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
284 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
 

Druhé, doplněné vydání úspěšné a kladně hodnocené knihy, která dává českému čtenáři poprvé možnost získat ucelený přehled o dějinách tzv. černošské hudby a pochopit současné žánry jako hip-hop, house nebo dubstep v jejich historických i myšlenkových souvislostech. Od nedobrovolných pasažérů otrokářských lodí až po dunící reproduktory klubových soundsystémů vypráví hypertextový labyrint Hudby ohně osudy revolucionářů, pro než se hudba stala mocnou zbraní. Kromě vzniku a vývoje dalších hudebních žánrů jako jsou funk, disco či soul nabízí i vhled do příbuzných segmentů afroamerické kultury jako jsou gangsta rap, stand-up komika či blaxploitation filmy. Díky chystanému, doplněnému vydání se již tentokrát tato užitečná publikace dostane ke všem zájemcům, kteří ji před dvěma lety nestihli zakoupit.

Kniha s podtitulem Radikální černá hudba od jazzu přes hip hop a dále sklidila velmi pozitivní recenze odborníků. Hudba ohně je poučeným a komplexním průvodcem po černé hudbě, jaký v češtině doposud nevyšel napsal Petr Vizina v Lidových novinách a Antonín Kocábek v Týdnu připsal: Číst Hudbu ohně znamená absolvovat dobrodružný výlet, vzdělávací kurz, gastronomickou prezentaci a sezení u psychologa v jednom. Hospodářské noviny v recenzi konstatovaly: Kniha je v kontextu české hudební publicistiky výjimečným počinem.

Karel Veselý je jedním z nejvýraznějších českých hudebních novinářů posledních let. Působí jako nezávislý publicista a spolupracovník ČRo Radio Wave, Aktuálně.cz, Respektu nebo Nového prostoru. V roce 2011 připravil společně s Vladimirem 518 úspěšnou publikaci KMENY o současných pražských subkulturách, která získala 2. místo v anketě Nejkrásnější kniha v kategorii Knihy o výtvarném umění, obrazové a fotografické publikace.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hudba ohně do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hudba ohně.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hudba ohně (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hudba ohně bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hudba ohně doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Hudba ohně