Humanistická psychologie 1. - Příručka pro výzkum a praxi

Kód: 7254643

Úplný název:

Humanistická psychologie 1. - Příručka pro výzkum a praxi (Cain David J., Seeman Julius): Prírucka pro výzkum a praxi

Autor a popis:

Cain David J., Seeman Julius, Triton, 440 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
405 Kč (599 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha čtenářům nabízí jedinečný přehled nejmodernějších metod užívaných v teoretickém výzkumu i terapeutické praxi v rámci tohoto významného vědeckého oboru. Kromě vyčerpávajícího historického přehledu a širokého rozpracování vymezujících znaků a vývoje humanisticky orientované psychoterapie, jež pochází z pera redaktorů, se kniha pokouší dokumentovat nejdůležitější výsledky výzkumu předních odborníků za poslední desetiletí a prokázat úspěšnost hlavních humanistických terapeutických přístupů včetně Gestaltu, přístupů existencialistických, zkušenostních a na klienta orientovaných. Předložený výzkum tyto přístupy považuje za stejně hodnotné a v mnoha případech dokonce za úspěšnější než jiné při aplikaci na široké spektrum psychopatologie. Také ostatní autoři nabízí ve svých příspěvcích metodické pokyny pro terapeutickou praxi a předkládají nově propracované metody pro práci se vzrůstajícím počtem problematických, různorodých a složitých jedinců, párů, rodin a společenských skupin.Zvláště zajímavé jsou kapitoly, které se zaměřují na empirický materiál získaný během humanisticky orientované psychoterapeutické praxe, neboť dokazují význam psychoterapeutického vztahu a empatie ze strany terapeuta pro dosahování dobrých výsledků u klienta. Zdůrazňuje se též fakt, že se humanistická psychoterapie zasloužila o zavedení metod pro práci s emocemi klienta, což umožňuje těžce postiženým pacientům, jako jsou například schizofrenici, dosáhnout určitého posunu ve svém vývoji a zdravotním stavu. Tato příručka bude neocenitelným zdrojem informací nejen pro učitele a studenty, ale též pro terapeuty a teoretické badatele.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Humanistická psychologie 1. - Příručka pro výzkum a praxi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Humanistická psychologie 1. - Příručka pro výzkum a praxi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Humanistická psychologie 1. - Příručka pro výzkum a praxi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Humanistická psychologie 1. - Příručka pro výzkum a praxi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Humanistická psychologie 1. - Příručka pro výzkum a praxi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Humanistická psychologie 1. - Příručka pro výzkum a praxi