Hvězdy nad Kabinetem múz

Kód: 8692887

Úplný název:

Hvězdy nad Kabinetem múz (Kovalčuk Josef):

Autor a popis:

Kol., Větrné mlýny, 750 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
475 Kč (649 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha vedle úvodní studie Josefa Kovalčuka přináší velké množství materiálů i fotografií, které dokumentují všechny inscenace HaDivadla z let 1990–2003, tedy z období, kdy působilo v Kabinetu múz v Sukově ulici v Brně.
V těchto prostorách vznikly inscenace, které vyvolaly mimořádný ohlas u diváků i odborné kritiky a vstoupily do historie českého divadla. Byla to například Goldflamova inscenace hry Ladislava Klímy Lidská tragikomedie, „bigbítový retromuzikál v duchu 60. let“ Karla Davida a kolektivu souboru Hvězdy na vrbě, inscenace Jób Jana Antonína Pitínského, Milana Czerného a Martina Dohnala, Top Dogs v režii Jiřího Pokorného a mnoho dalších.

V publikaci jsou obsaženy i charakteristiky činnosti souboru během jednotlivých let, včetně ukázek z většinou doposud nepublikovaných textů scénářů a úprav her. Je zde například poprvé otištěný textový záznam inscenace Jób nebo scénář Jána Sedala Zpátky a zase tam, obsáhlá je i ukázka ze scénáře Hvězd na vrbě. Kniha dále zahrnuje studie významných odborníků, kteří se tvorbou HaDivadla soustavněji zabývali, například Zdeňka Hořínka, Milana Uhdeho, Pavla Švandy, Jana Roubala, Karla Krále, Jiřího Voráče, Pavla Abrháma, Jiřího Černého, Martina Porubjaka a dalších, včetně textů dosud nepublikovaných. Dále jsou v ní otištěné rozhovory s tvůrci, jejich poznámky k inscenacím, stejně tak i výběr z recenzních ohlasů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hvězdy nad Kabinetem múz do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hvězdy nad Kabinetem múz.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hvězdy nad Kabinetem múz (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hvězdy nad Kabinetem múz bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hvězdy nad Kabinetem múz doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Hvězdy nad Kabinetem múz