I-400 : Obří japonská podm.letadlo.loď

Kód: 8712407

Úplný název:

I-400 : Obří japonská podm.letadlo.loď (Sakaida,Nila,Takaki): Obrí Japonská podmorská letadlová lod

Autor a popis:

Sakaida,Nila,Takaki, Area, 144 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
309 Kč (449 Kč)
  / ks  
koupit
 

Zatímco o standardních ponorkách za 2. světové války vyšla i v češtině řada publikací, o japonských obřích ponorkách třídy I-400 je známo poměrně málo. Vydání této knihy v USA znamenalo první anglický titul k této problematice.
Super ponorka I-400 byla jedním z nejstrašnějších monster 2. světové války a ve své době to byla zdaleka největší ponorka na světě. Spojenci neměli ani tušení o její existenci až do konce srpna 1945, kdy jim padla do zajetí.
Tato podmořská letadlová loď byla přes 120 metrů dlouhá, pod vodou měla výtlak 5.200 tun a sloužila na ní posádka téměř 200 mužů. Na palubě nesla tři útočné bombardéry Ajči M6A Sejran, vyzbrojené 800 kg bombou či torpédem.
Autorům se podařilo vypátrat 3 japonské piloty Sejranů a řadu dalších důstojníků z ponorky I-400 a interview s nimi oživují toto pozoruhodné vyprávění a pomáhají vykreslit ohavné válečné zločiny, kterých se japonští ponorkoví velitelé dopouštěli v obasti Tichého a Indického oceánu. Kromě toho nalezneme v knize i svědectví amerických námořníků, kteří se po zajetí I-400 plavili na její palubě na její poslední dramatické plavbě.
Kniha je doplněna množstvím často poprvé publikovaných fotografií ponorky I-400, její výzbroje a výstroje, vodotěsného hangáru na její palubě a letadel Sejran. Kniha poslouží jako příručka pro fandy historie 2. světové války, studenty námořních a ponorkových dějin a pro každého, kdo se zajímá o vývoj války v Pacifiku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit I-400 : Obří japonská podm.letadlo.loď do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s I-400 : Obří japonská podm.letadlo.loď.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení I-400 : Obří japonská podm.letadlo.loď (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na I-400 : Obří japonská podm.letadlo.loď bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S I-400 : Obří japonská podm.letadlo.loď doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / I-400 : Obří japonská podm.letadlo.loď