Iáson a argonauti

Kód: 2474816

Úplný název:

Iáson a argonauti (Whitehead Dan):

Autor a popis:

Whitehead Dan, Grada, 104 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
84 Kč (99 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Iáson, právoplatný princ království Iólkos vychovaný potají moudrým kentaurem Cheirónem, má jediný cíl - osvobodit svůj lid od tyrana Pelia, Iásonova proradného strýce. Lstivý Peliás je však před mladým hrdinou varován proroctvím z Apollónovy věštírny v Delfách. Proto mu uloží zdánlivě nesplnitelný úkol - trůn Iásonovi přenechá jedině výměnou za zlaté rouno hlídané strašlivým drakem na Kolchidě. Tak je zahájen jeden z nejslavnějších počinů celé řecké mytologie, výprava Iásona a jeho druhů, argonautů.
Navzdory překážkám se mladý princ se svými druhy blíží ke svému cíli; cestou také nachází další spojence. Tím nejvěrnějším se stává kouzelnice Médea, která se do Iásona beznadějně zamiluje a se všemi jeho úkoly mu pomáhá. Její láska má však původ v božském zásahu. Jaký je tedy vlastně Iáson hrdina, když jsou mu jeho úspěchy zaručeny nadpřirozenými spojenci? A dozví se někdy, kdo všechno mu na jeho životní cestě pomáhal a jakou za to nakonec musí zaplatit daň?
Ponořte se do originálně komiksově zpracovaného legendárního příběhu o dobrodružství, přátelství, pokušení a zradě, který zároveň věrně popisuje hodnotu a význam skutečného hrdinství.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Iáson a argonauti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Iáson a argonauti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Iáson a argonauti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Iáson a argonauti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Iáson a argonauti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Komiksy pro děti