Identifikace sportovních talentů

Kód: 2461881

Úplný název:

Identifikace sportovních talentů (Perič Tomáš, Suchý Jiří):

Autor a popis:

Perič Tomáš, Karolinum, 248 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
216 Kč (275 Kč)
  / ks  
koupit
 

Nedílnou součástí naší doby je kompetice v různých oborech lidského konání. Po celou historii lidstva se ve vysoké míře setkáváme s poptávkou po osobnostech, které vykazují velmi dobré či mimořádné výsledky v konkrétním oboru lidské činnosti. Pro tyto osoby se vžil termín talentovaní. Z těchto důvodů se tato kolektivní monografie zabývá problematikou identifikace sportovních talentů.
Jednotlivé příspěvky se zaměřují především na aspekty rozvoje a systémové sportovně nespecifické podpory sportovních talentů, problematiku zařazování i vyřazování sportovců do jednotlivých součástí systému státní podpory sportovní přípravy v ČR a dále na diagnostické prostředky výběru talentů v každodenní sportovní praxi s následnou aplikací těchto výstupů do teorie sportovního tréninku. Některé kapitoly obsahují také doporučení využitelná v každodenní sportovní praxi.
Problematiku výběru talentovaných sportovců jednotliví spoluautoři analyzují ze tří základních úhlů pohledu. Úvodní část teoreticky interpretuje identifikaci a rozvoj sportovních talentů, druhá kapitola rozebírá metodické a organizační aspekty tohoto výběru na příkladu vybraných sportovních odvětví. Závěrečná část kolektivní monografie prezentuje teoretické otázky výběru sportovních talentů na praktických příkladech vybraných individuálních i kolektivních sportovních odvětví.
Identifikací sportovních talentů se zabývá celá řada autorů, proto je v úvodu monografie uvedeno krátké historické ohlédnutí za vývojem této problematiky. Závěr monografie obsahuje abecední přehled vybraných, k dané problematice relevantních, publikací
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Identifikace sportovních talentů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Identifikace sportovních talentů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Identifikace sportovních talentů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Identifikace sportovních talentů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Identifikace sportovních talentů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Identifikace sportovních talentů