Ignác z Loyoly a dějinné pozadí jeho spirituality

Kód: 7412119

Úplný název:

Ignác z Loyoly a dějinné pozadí jeho spirituality (Rahner Hugo):

Autor a popis:

Rahner Hugo, Refugium Velehrad-Roma, 110 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
94 Kč (120 Kč)
  / ks  
koupit
 

Hugo Rahner SJ se zamýšlí, způsobem volně pojatých esejů, nad charizmatem zakladatele řádu. Vysvětluje, jaký je rozdíl mezi mnichem a jezuitou, anebo proč jsou jezuité vždy obtížně začlenitelní do struktur svých diecézí. Zajímavé pasáže porovnávající Origena s Ignácem, nebo Ignáce s Františkem z Assisi, se staly již klasickými texty v učebnicích dějin spirituality.

Jezuita není éterický spiritualista nebo klášterem vázaný mnich, ani nevyhledává církevní úřad. Bojuje podle svých sil za toho, jenž se skutečně narodil, skutečně jedl a pil, skutečně byl pronásledován za Piláta Pontského, skutečně byl ukřižován a skutečně vstal z mrtvých. To, že jezuita do „pomoci duším“ vřadí sobě vlastní způsob duchovního zápasu, a to až po zřeknutí se vnější přísnosti, řádového oděvu a vnějších skutků pokání, aby se v „obyčejném životě“ nelišil od „ctihodného kněze“, jej nejen činí způsobilým ke stálému pokání a naprostému sebezapomínání v boji ve viditelné a „obyčejné“ církvi, ale přivádí jej ke svobodě považovat vše za relativní kromě živého Pána.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ignác z Loyoly a dějinné pozadí jeho spirituality do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ignác z Loyoly a dějinné pozadí jeho spirituality.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ignác z Loyoly a dějinné pozadí jeho spirituality (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ignác z Loyoly a dějinné pozadí jeho spirituality bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ignác z Loyoly a dějinné pozadí jeho spirituality doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Křesťanství / Ignác z Loyoly a dějinné pozadí jeho spirituality