Ilustrované dějiny Evropy

Kód: 7565311

Úplný název:

Ilustrované dějiny Evropy (Liang Hsi-Huey):

Autor a popis:

Liang Hsi-Huey, Jota, 272 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Připravujeme
 
Lze objednat po naskladnění zboží, pro sledování použijte funkci Hlídací pes.
Předpokládané datum naskladnění 13.4.2018
 
 
 
 
 
298 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
 

Výjimečná kniha o naší nedávné historii, u níž se rozhodně nebudete nudit.

Vyprávět dějiny stručně, srozumitelně, ale přitom zasvěceně není zrovna jednoduché. Vyžaduje to velké umění slova i hlubokou znalost látky. A také odvahu. Odvahu k tomu, vybrat z dějin, co autor považuje za nejdůležitější, odvahu vystavit se výtkám, že tento typ prací dějiny příliš zjednodušuje. Každý takový zdařilý pokus je však velmi cenný, neboť dokáže zaujmout širokou čtenářskou obec. Proto je vzácná i tato kniha.

Její autor prokázal odvahu už tím, že se snaží čtenáři vyprávět o období, které většina z nás považuje za málo atraktivní – o dějinách Evropy v 19. a 20. století. Svého úkolu se však zhostil tak nápaditě, že nám odteď budou dějiny moderní Evropy připadat jako vzrušující román. Není zde nouze ani o zápletky, ani o kladné a záporné hrdiny. Forma rozhovoru dodává vyprávění švih a hlavně umožňuje autorovi vše jasně a přehledně podat a vysvětlit. A protože velkou pozornost věnuje autor našim dějinám, bude tato kniha pro českého čtenáře dvojnásob přitažlivá. Přinejmenším ho zaujme nápaditá grafická podoba textu. Neznamená to ovšem, že knihu ocení pouze mladší čtenáři nebo ti, pro které dějepis nepatřil k oblíbeným předmětům. Má co sdělit i těm, kteří již o dějinách moderní Evropy něco vědí.

Jen málo lidí se dnes dokáže podívat na evropské a zejména pak české, rakouské a německé dějiny ve 20. století z tak neobvyklé – a hlavně zajímavé – perspektivy jako profesor Hsi-Huey Liang. Jeho otec, Lone Liang, byl čínským diplomatem a sloužil také v Berlíně a Praze. To způsobilo, že jeho syn Hsi-Huey si v dětství dokonale osvojil němčinu a částečně češtinu. Střední Evropa ho fascinovala.

 
Ilustrované dějiny Evropy
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ilustrované dějiny Evropy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ilustrované dějiny Evropy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ilustrované dějiny Evropy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ilustrované dějiny Evropy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ilustrované dějiny Evropy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Ilustrované dějiny Evropy