Imaginace genů

Kód: 7419146

Úplný název:

Imaginace genů (Šlesingerová Eva): Sociologická perspektiva

Autor a popis:

Šlesingerová Eva, SLON, 136 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
266 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha je v prvé řadě sociologickou úvahou nad tématem DNA a genetiky ve spojitosti s kategoriemi etnicity, rasy, národa, ale také v souvislosti s mytologií dávných kořenů či domoviny. Téma distribuce stejnosti a rozdílnosti ukazuje autorka i v rámci širší analytické oblasti současných projevů tzv. biomoci, a to zejména na případech budování genografických popisů populací či ustavování genetických biobank.
Tyto fenomény jsou předmětem zájmu sociálních věd, protože jsou součástí širšího proudu jevů souvisejících se specifickou správou moderní populace skrze koncept života. Důraz na tělesnost, bios, tedy na kategorii živého, stojí v základech moderního procesu vytváření a spravování populace prostřednictvím biomoci/biopolitiky, konceptu, který ve svých textech popsali Michel Foucault, Giorgio Agamben či Thomas Lemke.
Pozornost věnovaná reprezentacím tělesnosti, konkrétně DNA a představám o diverzitě populací, je v této souvislosti důležitým předpokladem sociálněvědní konceptualizace nových hranic subjektivity, vztahu mezi sférou tzv. přírody a sférou tzv. kultury a úvah nad identifikacemi či přináležitostmi k nacionální komunitě ve 21. století. Mají Češi a Češky českou DNA? Jak vypadá čistokrevný Féničan? Jak souvisejí genetika, prenatální diagnostika, biotechnologie a tzv. nová eugenika? Jsme to, co je naše DNA?
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Imaginace genů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Imaginace genů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Imaginace genů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Imaginace genů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Imaginace genů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura