Imperfekcionisté

Kód: 7294706

Úplný název:

Imperfekcionisté (Rachman Tom):

Autor a popis:

Rachman Tom, Host, 328 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
226 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Satirický, a přitom dojemný ohňostroj lidské marnosti odehrávající se v kulisách mezinárodního deníku sídlícího v Římě

Hrdinové románového debutu bývalého novináře Toma Rachmana nejsou zrovna ideálními kandidáty na Pulitzerovu cenu. Představte si šéfredaktorku prožívající manželskou krizi či postaršího pařížského korespondenta, který byl kdysi váženým reportérem a velkým svůdcem, ale dnes nemá „žhavější“ téma než chov strnadů. Nebo anorektickou redaktorku ekonomického zpravodajství, jež se zamiluje do dredatého irského povaleče. Odborníka na nekrology a křížovky, jehož životním cílem je „nic nedělat“, avšak rodinná tragédie ho ironií osudu posune v kariéře. Mladého naivního káhirského dopisovatele, snažícího se zdokumentovat „sexuální život islámských extremistů“, kterého bez skrupulí vysává starší kolega. Afektovanou osamělou a zatrpklou finanční ředitelku nebo korektora sisyfovsky bojujícího proti překlepům typu Saddám Hnusajn nebo genitální ekonom. Ti všichni jsou závislí na vnukovi zakladatele novin, jenž se však zajímá jen o svého baseta jménem Schopenhauer.

Jsou to ztracenci, antihrdinové, věční smolaři lapení do sítě pochyb, zmítaní osudem. Jsou patetičtí i dojemní současně. Jsou zkrátka neodolatelní. Rachman je sleduje výsměšným perem milovníka opileckých portrétů a anekdot posbíraných u automatu na kávu.

Kniha prostřednictvím jedenácti příběhů vykresluje více než padesát let historie jedněch novin, od zlatých časů k jejich úpadku. Ačkoli se každá z kapitol odehrává v jiném období a točí se kolem jiné postavy, je kniha — právě díky hrdinům, kteří proplouvají napříč jednotlivými epizodami — důmyslně propojeným příběhem.

Nahlédnout do Imperfekcionisté Nahlédnout do Imperfekcionisté

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Imperfekcionisté do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Imperfekcionisté.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Imperfekcionisté (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Imperfekcionisté bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Imperfekcionisté doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé