Insolvenční řízení z pohledu dlužníka a věřitele

Kód: 7201939

Úplný název:

Insolvenční řízení z pohledu dlužníka a věřitele (Maršíková Jolana):

Autor a popis:

Maršíková Jolana, LINDE, 496 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
584 Kč (695 Kč)
  / ks  
koupit
 

Třetí vydání praktické příručky provádí čtenáře problematikou insolvenčního řízení co nejjednodušším způsobem. Autorka je dlouholetou konkurzní a insolvenční soudkyní, a má proto značné zkušenosti s insolvenčním právem. Jeho složitou problematiku dokáže srozumitelně vysvětlit i neprávníkům, kteří se často ztrácejí v zákonem používané terminologii, a není jim jasné, jakými procesními postupy mohou efektivně realizovat svá práva, případně své povinnosti v insolvenčním řízení.

Výklad je podán formou odpovědí na nejčastější otázky, které si může položit osoba dotčená insolvenčním řízením. Prakticky zaměřený text přibližuje - podání insolvenčního návrhu, účast jednání u insolvenčního soudu, uplatňování své pohledávky v insolvenčním řízení, výkon práva spojeného s pohledávkou v průběhu insolvenčního řízení nebo jak reagovat na nejrůznější situace vyvolané insolvenčním řízením.
V úvodu naleznou čtenáři insolvenční slovníček, který jim umožní rychle získat prvotní informace o použitém pojmu. Jednotlivé pojmy jsou pak podrobněji vysvětleny v dalších kapitolách. V závěru publikace je připojen zevrubný návod na vyplnění zákonem předepsaných formulářů, vzory nejčastěji podávaných žalob a návod na výpočet zabavitelné částky pro účely oddlužení splátkovým kalendářem. Součástí publikace je rovněž text insolvenčního zákona v aktuálním znění.

Publikace je určena pro osoby bez právnického vzdělání nebo pouze s právnickým minimem, které se bez předchozích zkušeností setkávají s insolvenčním řízením. Odpovědi zde najdou jak ti, kteří jsou v postavení dlužníka, tak i ti v postavení věřitele.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Insolvenční řízení z pohledu dlužníka a věřitele do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Insolvenční řízení z pohledu dlužníka a věřitele.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Insolvenční řízení z pohledu dlužníka a věřitele (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Insolvenční řízení z pohledu dlužníka a věřitele bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Insolvenční řízení z pohledu dlužníka a věřitele doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Insolvenční řízení z pohledu dlužníka a věřitele