Institucionální podmínky sociální integrace cizinců v ČR I.

Kód: 8747419

Úplný název:

Institucionální podmínky sociální integrace cizinců v ČR I. (Rakoczyová Miroslava):

Autor a popis:

Rakoczyová Miroslava, Barrister & Principal, 184 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
73 Kč (99 Kč)
  / ks  
koupit
 

Hostitelská společnost nastavením své přistěhovalecké politiky reguluje migrační toky, a určuje tedy, kdo a za jakých podmínek může na jejím území legálně pobývat, a současně vytváří rámec sociální integrace přistěhovalců v podobě závazných požadavků a očekávání, ale také podpůrných opatření. Autoři publikace se postupně zaměřují na různé aspekty přistěhovalecké politiky v České republice a jejích - zamýšlených či nezamýšlených - dopadů na životy cizinců. Knihu otevírá kapitola věnovaná hodnocení celkového směřování české přistěhovalecké politiky. Následující dvě kapitoly se podrobněji zabývají vybranými konkrétními nástroji implementovanými v této oblasti - programem výběru kvalifikovaných zahraničních pracovníků, který vzdělaným přistěhovalcům z vybraných třetích zemí umožňuje zrychlené získání statusu trvalého pobytu v ČR, a programem přesídlení uprchlíků z Barmy do ČR. Významnou část monografie pak tvoří analýza legislativního rámce sociální integrace přistěhovalců, která je zaměřena především na souvislosti mezi pobytovým statusem a stupni právní integrace cizinců. V této kapitole je také věnována pozornost vybraným specifickým otázkám, které přes svoji významnost dosud zůstávají v českém kontextu nedostatečně diskutovány (jedná se např. o otázky provázanosti českých zákonů s evropským koordinačním nařízením, právních příčin nízkého počtu cizinců získávajících české státní občanství a právní úpravu zdravotního pojištění cizinců).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Institucionální podmínky sociální integrace cizinců v ČR I. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Institucionální podmínky sociální integrace cizinců v ČR I..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Institucionální podmínky sociální integrace cizinců v ČR I. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Institucionální podmínky sociální integrace cizinců v ČR I. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Institucionální podmínky sociální integrace cizinců v ČR I. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sociální vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Sociální vědy / Institucionální podmínky sociální integrace cizinců v ČR I.