Institucionální rámec Evropské unie

Kód: 7201682

Úplný název:

Institucionální rámec Evropské unie (Zbíral Robert):

Autor a popis:

Zbíral Robert, LINDE, 240 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
286 Kč (340 Kč)
  / ks  
koupit
 

Porozumění fungování institucí Evropské unie je nezbytným předpokladem pro pochopení složitých struktur Unie i její činnosti. Publikace podrobně analyzuje složení, vnitrní organizaci, rozhodování a pravomoci všech institucí Unie, od těch nejdůležitějších až po ty méně známé. Vychází přitom jak z formálně platných právních předpisů, kterými se orgány řídí (zakládací smlouvy, sekundární legislativa, vnitrní normativní akty, rozsudky Soudního dvora), tak i z politické praxe, která se často od formálních pravidel dosti liší. Na mnoha místech jsou diskutovány také normativní otázky spojené s působením institucí.
Kniha popisuje situaci po posledním rozšíření, historický vývoj orgánu je představen jen v nejnutnější míre. Vzhledem k očekávaným změnám je velký prostor věnován analýze změn obsažených ve Smlouvě o ústavě, které mají tvořit základ i pro plánovanou Reformní smlouvu, nechybí rozbor Závěru Evropské rady z června 2007 a podkladu pro mezivládní konferenci v druhé polovině roku 2007.
Text je založen na právních předpisech a nejnovější české a zejména zahraniční literatuře a obsahuje podrobný poznámkový aparát.
Cílem knihy je přispět ke snížení informačního deficitu o institucích Unie na všech úrovních české společnosti, primárními cílovými skupinami jsou ovšem vysokoškolští studenti, novináři, učitelé, právníci, úředníci a politici.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Institucionální rámec Evropské unie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Institucionální rámec Evropské unie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Institucionální rámec Evropské unie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Institucionální rámec Evropské unie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Institucionální rámec Evropské unie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ekonomika / Institucionální rámec Evropské unie