Intelektuální protest nebo masová zábava? Folk jako společenský fenomén v době tzv. normal

Kód: 2002353

Úplný název:

Intelektuální protest nebo masová zábava? Folk jako společenský fenomén v době tzv. normal (Houda Přemysl): Folk jako spolecenský fenomén v dobe tzv. normalizace

Autor a popis:

Houda Přemysl, Academia, 240 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
182 Kč (265 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Publikace přináší první celistvé zpracování dosud málo známé oblasti naší historie - československé folkové hudby sedmdesátých a osmdesátých let 20. století. Protože folková hudba v této době oscilovala mezi povoleným, trpěným a zakázaným uměním, lze na ní ukázat limity normalizačního systému jako takového. To je vlastní smysl textu, jenž je vystaven na spojení chronologických kapitol s tematickými mikrosondami (Sekce mladé hudby, Folková Lipnice, Šafrán atd.). Text čerpá z mnoha typů nashromážděných pramenů (archivní dokumenty, rozhovory, nahrávky písní, dobová beletrie a periodika atd.), v drtivé většině dosud nepublikovaných, které podrobuje kritické analýze.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Intelektuální protest nebo masová zábava? Folk jako společenský fenomén v době tzv. normal do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Intelektuální protest nebo masová zábava? Folk jako společenský fenomén v době tzv. normal.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Intelektuální protest nebo masová zábava? Folk jako společenský fenomén v době tzv. normal (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Intelektuální protest nebo masová zábava? Folk jako společenský fenomén v době tzv. normal bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Intelektuální protest nebo masová zábava? Folk jako společenský fenomén v době tzv. normal doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Intelektuální protest nebo masová zábava? Folk jako společenský fenomén v době tzv. normal